Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Commander: Conquest of the Americas (PC)

Commander: Conquest of the Americas PC

Strategia ekonomiczno-handlowa, w której stajemy do wyścigu o skolonizowanie Nowego Świata. Zadaniem gracza jest dbanie o produkcję dóbr, wymianę towarów i rozwój armii. W grze możemy prowadzić bitwy lądowe i morskie, a jednocześnie zaskarbić sobie sympatię doradców.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Commander: Conquest of the Americas (PC)

data premiery gry w wersji PC:

30lipca2010

Commander: Conquest of the Americas łączy cechy gier strategicznych i handlowych. Za produkcję odpowiada studio Nitro Games - autorzy serii East India Company. Jako jedna z sześciu XVI wiecznych europejskich potęg stajemy do wyścigu o dominację nad Nowy Światem. Sukces osiągnąć można tylko przez staranne zarządzanie koloniami, wliczając w to dbanie o produkcje dóbr i rozwój militarny.

Na wypełnienie wszystkich celów mamy niecałe 200 lat, gdyż gra kończy się wraz z wybuchem rewolucji amerykańskiej w 1774 roku. Zabawę zaczynamy od odnalezienia miejsc odpowiednich do założenia nowej kolonii. Niezwykle istotnym elementem gry jest handel. Nie tylko jest on głównym źródłem zarobków, ale służy też do zaspokajania potrzeb kolonistów. Z początku zmuszeni jesteśmy importować z macierzystego kraju zarówno mieszkańców, jak i surowce, narzędzia i zapasy żywności. Wraz z rozwojem lokalnej społeczności stawać się będziemy coraz bardziej samowystarczalni.

Zabawę wzbogacają bitwy morskie, w których brać może udział do 30 statków. Twórcy udostępnili ponad 20 ich rodzajów, każdy można rozbudowywać i usprawniać. Dzielą się one na jednostki bojowe i handlowe oraz na lokalne i te zdolne przepłynąć ocean. Dodatkowej różnorodności dodają postacie kapitanów, każda wyposażona w specjalne umiejętności oraz możliwość modyfikowania składu reszty załogi.

Podczas zabawy wspomaga nas czterech doradców, każdy będący ekspertem w innej dziedzinie (wojny, handlu, religii i jeden do pozostałych spraw). Ludzie ci zostali nadani przez władców z kraju macierzystego, dlatego jeśli nasze stosunki ze wszystkimi z nich popsują się kompletnie, zostaniemy po prostu zwolnieniu z pełnionej funkcji, tym samym kończąc grę. Oznacza to, że zawsze musimy dbać o to, by posiadać poparcie przynajmniej jednego z doradców. Uzyskanie sympatii wszystkich nie jest możliwe, gdyż często otrzymujemy od nich sprzeczne polecenia, co zmusza nas do wyboru, która ścieżka rozwoju jest dla nas najważniejsza.

Ostatnim wartym wspomnienia elementem jest system kontaktów z natywnymi mieszkańcami obu Ameryk. Gracze mogą się z nimi sprzymierzyć, lub manipulować nimi w celu zaszkodzenia konkurencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2.8 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Commander: Conquest of the Americas

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Commander: Conquest of the Americas

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Mortal Kombat, Lara Croft and the Guardian of Light) 10/01/11
Wieści ze świata (Fallout: New Vegas, Mortal Kombat, Lara Croft and the Guardian of Light) 10/01/11

wiadomość10 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze DLC do pecetowego Lara Croft and the Guardian of Light, sukcesie Mac App Store, a także obecności starych znajomych we wznowieniu marki Mortal Kombat. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (StarCraft II, Blur, Lionheart: Kings' Crusade) 24/05/10
Wieści ze świata (StarCraft II, Blur, Lionheart: Kings' Crusade) 24/05/10

wiadomość24 maja 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierach Commander: Conquest of the Americas i Lionheart: Kings’ Crusade, nowym patchu do bety StarCraft II, a także współpracy wyścigowego Blur z portalem Facebook. Zapraszamy do lektury.