Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2010, 12:45

Wieści ze świata (StarCraft II, Blur, Lionheart: Kings' Crusade) 24/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierach Commander: Conquest of the Americas i Lionheart: Kings’ Crusade, nowym patchu do bety StarCraft II, a także współpracy wyścigowego Blur z portalem Facebook. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierach Commander: Conquest of the Americas i Lionheart: Kings’ Crusade, nowym patchu do bety StarCraft II, a także współpracy wyścigowego Blur z portalem Facebook. Zapraszamy do lektury.

Blur

Przyszli nabywcy gry wyścigowej Blur (PC, X360, PS3) będą mogli zintegrować grę ze swoimi kontami na Facebooku, uzyskując w ten sposób możliwość szybkiego pochwalenia się swoimi osiągnięciami na łamach największego portalu społecznościowego. Do tego dojdzie szansa rzucenia wyzwania przyjaciołom posiadającym grę, podzielenia się złapanymi w ramach gry zrzutami ekranu oraz różnego rodzaju statystykami. Blur zadebiutuje już w tym tygodniu: we wtorek w Stanach Zjednoczonych oraz w piątek w Europie.

Commander: Conquest of the Americas

30 lipca do sprzedaży trafi pecetowa strategia ekonomiczna Commander: Conquest of the Americas, opracowywana przez studio Nitro Games. Gracz otrzyma w niej możliwość przejęcia kontroli nad jedną z kilku europejskich potęg morskich i wzięcia udziału w zakrojonej na szeroką skalę, szesnastowiecznej kolonizacji regionów Nowego Świata, czyli obu Ameryk. Rozgrywka w Commander: Conquest of the Americas będzie polegać na wysyłaniu oraz ochronie ekspedycji, zakładaniu kolonii, dbaniu o odpowiedni stan surowców, braniu udziału w bitwach morskich, a także regularną wymianę handlową pomiędzy założonymi ośrodkami a Europą.

Wieści ze świata (StarCraft II, Blur, Lionheart: Kings' Crusade) 24/05/10 - ilustracja #1

Lionheart: Kings' Crusade

17 września na sklepowych półkach wyląduje z kolei strategia czasu rzeczywistego Lionheart: Kings’ Crusade, której deweloping zlecony został studiu Neocore Games. Będzie to produkcja z fabułą osadzoną w realiach III Wyprawy Krzyżowej. Gracze wcielą się w niej w rolę Ryszarda Lwie Serce i tym samym podejmą próbę odbicia ziemi świętej z rąk niewiernych lub Saladyna, jeśli zdecydują się objąć dowództwo nad siłami muzułmanów.

Microsoft

J Allard, będący jednym z głównym projektantów Xboksa oraz Xboksa 360, najprawdopodobniej postanowił opuścić koncern Microsoft. Jak donosi serwis Computer and Video Games, głównym powodem podjęcia takiej decyzji była rezygnacja Microsoftu z planu wdrożenia do sprzedaży Courier Tablet, urządzenia mającego być głównym konkurentem dla iPada firmy Apple. Tablet (posiadający m.in. dwa ekrany) miał trafić na półki sklepowe w 2011 roku.

Sony

Koncern Sony złożył w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o rejestrację nowego hasła reklamowego – „move into action”. Najprawdopodobniej będzie ono głównym mottem kampanii promującej kontroler PlayStation Move, którego debiut nastąpi w drugiej połowie 2010 roku. Warto zauważyć, że niektórzy sprzedawcy – jak amerykański BT Games – twierdzą, że nastąpi to już w lipcu.

StarCraft II

Blizzard Entertainment opublikowało kolejną łatkę do bety strategii StarCraft II, której obecna faza zakończy się 31 maja. Dodaje ona wsparcie dla Facebooka, edytora map, możliwość toczenia meczów trzy- i cztero-osobowych drużyn, a także szereg poprawek balansujących rozgrywkę.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Ancients of Ooga

Mafia II

APB: All Points Bulletin

Battlefield: Bad Company 2

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010

Gears of War 3

Phantasy Star Portable 2

Madden NFL 11

House M.D.

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Przegląd tygodnia - 10 gier z E3! video magazyn

Gramy w Red Dead Redemption, część II Gramy!

Sonic the Hedgehog 4

Alpha Protocol: The Espionage RPG

Bulletstorm - wywiad z Adrianem – wersja PL

Split/Second - Z dziennika dewelopera #5 – wersja PL

gry