Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Phantasy Star Portable 2 (PSP)
OkładkaPhantasy Star Portable 2 (PSP)

Phantasy Star Portable 2 PSP

Phantasy Star Portable 2 to kontynuacja gry akcji z elementami RPG, osadzonej w uniwersum Phantasy Star. Ponownie przystępujemy do walki z czającym się w kosmosie zagrożeniem, tym razem wcielając się w członka organizacji militarnej strzegącej porządku w kolonii Clad 6.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Phantasy Star Portable 2 Premiera PSP

3grudnia2009

pudełko PL

17września2010

producent: Alfa System wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Phantasy Star Portable 2 to kontynuacja wydanej w połowie ubiegłego roku (Japonia, w pozostałych terytoriach gra pojawiła się znacznie później) gry akcji z elementami RPG, utrzymanej w mangowej stylistyce. Twórcy ponownie oferują nam przeniesienie do świata Phantasy Star, a sama fabuła, choć osadzona 3 lata po wydarzeniach przedstawionych w części pierwszej, dotyczy zupełnie innych postaci i wątków.

Tym razem nie wcielamy się w postać jednego z elitarnych Strażników. W zamian za to, nasz bohater zatrudniony jest w charakterze ochroniarza przez firmę Little Wing zarządzającej osiedlem w kolonii kosmicznej, zwanym Clad 6. Jak więc widać „militarny” charakter rozgrywki został utrzymany, a prowadzona przez nas postać ma naprawdę sporo do zrobienia. Twórcy przygotowali bowiem nowe, złożone misje, których jest w sumie trzy razy więcej niż w poprzedniku, nowych przeciwników oraz całkowicie odświeżone i zmodyfikowane projekty wszystkich klas postaci.

A to nie wszystkie zmiany, jakie pojawiają się w Phantasy Star Portable 2 – każda klasa otrzymała kilka nowych ruchów do wykorzystania podczas walki, w tym specjalny unik, pozwalający natychmiast przejść do obrony, potężne ataki bronią dostępne po wcześniejszym ich naładowaniu oraz tarcze raniące przeciwników jeśli skorzystamy z nich w odpowiednim momencie.

Na potrzeby gry przygotowano także rozbudowaną zawartość „mówioną” jak również większą ilość dialogów – według twórców gry ilość tekstu podwoiła się w stosunku do poprzedniej jej części. Dość istotną nowością jest także tryb multiplayer – tym razem w pełnym tego słowa znaczeniu, bowiem bawić możemy się nie tylko lokalnie ale także przez Internet. Niektóre z misji zostały zresztą przygotowane wyłącznie z myślą o zmaganiach wieloosobowych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Phantasy Star Portable 2 cena w dniu premiery: 159,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Phantasy Star Portable 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.