Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Hexyz Force (PSP)

Hexyz Force PSP

Japońskie RPG przygotowane przez specjalizujące się w tym gatunku studio Sting. Fabuła opowiada losy duetu mocno różniących się od siebie bohaterów – kapłanki Cecilii i rycerza Levanta. Walki toczone są w systemie turowym, koncentrującym się na taktycznej stronie starć.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Hexyz Force (PSP)

producent: Sting

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

30października2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fabuła Hexyz Force skupia się na losach aż dwóch bohaterów: młodej kapłanki Cecilii oraz rycerza Levanta. Historia obu postaci wzajemnie się uzupełnia, przedstawiając pełny obraz zagrożonego zagładą świata Berge. Twórcy zdecydowali się przedstawić opowieść z dwóch mocno różniących się stron, tak aby każdy gracz mógł właściwie poznać przyczyny upadku niegdyś spokojnej krainy. Każdy z dostępnych w grze scenariuszy pozwala graczom spędzić w baśniowym świecie około 25 godzin. Fabułę uzupełniono ponad dwudziestoma minutami wstawek anime.

Sama eksploracja i system walki nie wychodzą poza ramy ustalone przez inne tytuły z gatunku. Walki toczone są w systemie turowym, co pozwala graczom spokojnie planować ruchy całej drużyny oraz układać taktykę w razie starć z trudniejszymi oponentami. Wszyscy bohaterowie gry podczas wędrówki zdobywają doświadczenie, które przekłada się na ich statystyki oraz posiadane zdolności. Unikalną cechą Hexyz Force są tak zwane Punkty Mocy, dzięki którym drużyna może ulepszać swoje święte bronie, zwiększając ich możliwości bojowe.

Dużym atutem produkcji jest grafika w pełnym 3D. Berge jest kolorowe, bardzo różnorodne i bogate w detale. Podobnie dobrze wykonane są wszystkie postacie, podczas dialogów sportretowane w mangowym stylu. Odbiór pozycji poprawia nastrojowa ścieżka dźwiękowa, która łączy w sobie melancholijne melodie przygrywające podczas eksploracji z żywymi kawałkami granymi podczas starć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Hexyz Force

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.