Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2013, 13:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Tearaway, SimCity, World of Warcraft) 10/4/13

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery Tearaway, szykowanych zmianach w grze SimCity, a także aktualizacji World of Warcraft. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mirror’s Edge

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Mirror's Edge. Dzieło studia EA DICE możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Entropia Universe

W grze Entropia Universe funkcjonuje system ekonomiczny pozwalający wykupić pewne elementy za realną gotówkę. Studio MindArk ogłosiło, że ostatnio doszło do niezwykle spektakularnego zakupu odkrytego w wirtualnym wszechświecie księżyca. Grupa inwestycyjna Modified Akoz Power postanowiła na ten cel przeznaczyć 150 tysięcy dolarów. W zamian będzie miała współudział (wraz z deweloperem) w zyskach osiąganych przez wylicytowany księżyc. O szczegółach tego systemu przeczytacie pod tym adresem.

Tearaway

Studio Media Molecule ogłosiło, że gra Tearaway zadebiutuje 23 października bieżącego roku w Europie. Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji ekskluzywnych na PlayStation Vita. Tearaway to trójwymiarowa platformówka, wykorzystująca wszystkie najważniejsze funkcje PlayStation Vita.

Tearaway - Wieści ze świata (Tearaway, SimCity, World of Warcraft) 10/4/13 - wiadomość - 2013-04-10
Tearaway

The Walking Dead / Scribblenauts Unlimited

W ramach promocji Szaleństwo w Środku Tygodnia w serwisie Steam przeceniono dwie gry: The Walking Dead oraz Scribblenauts Unlimited. Popularna przygodówka studia Telltale Games jest obecnie dostępna za 9,99 euro (ok. 41 zł), podczas gdy dzieło zespołu 5th Cell można nabyć za 7,13 euro (ok. 29 zł). Specjalna oferta zakończy się o godzinie 1:00 w nocy z czwartku na piątek.

World of Warcraft

Firma Blizzard Entertainment ogłosiła, że jedną z nowości nadchodzącej aktualizacji 5.3 gry World of Warcraft będzie możliwość odwiedzenia strony internetowej Battle.net niejako w wirtualnym świecie. Zapewni to graczom dostęp do informacji umieszczonych we wspomnianym serwisie bez konieczności przerywania rozgrywki.

Electronic Arts

Serwis Consumerist ogłosił, że firma Electronic Arts po raz drugi z rzędu wygrała w plebiscycie na najgorszą i najbardziej nieprzyjazną konsumentom firmę w Stanach Zjednoczonych. W tym niechlubnym rankingu wyprzedziła takie spółki jak Bank of America, Ticketmaster, Comcast, Walmart, Time-Warner Cable, ATT&T, czy Carnival Cruise Lines.

SimCity

Studio Maxis poinformowało na Facebooku, że przywróciło najwyższy poziom przyspieszenia akcji (znany jako „Prędkość Geparda”) w grze SimCity, z którego zrezygnowano przy premierze tego tytułu. Oprócz tego ujawniono, że trwają prace nad aktualizacją 2.0. Więcej szczegółów na jej temat poznamy niebawem.

SimCity - Wieści ze świata (Tearaway, SimCity, World of Warcraft) 10/4/13 - wiadomość - 2013-04-10
SimCity

LulzSec

Trzech członków grupy LulzSec przyznało się do winy w odpowiedzi na postawione zarzuty o hakowanie i ataki DDOS wymierzone w takie firmy jak Nintendo, Sony, Bethesda, 20th Century Fox, NHS, czy SOCA. Wszyscy zostaną postawieni przed sądem i 14 maja usłyszą wyrok.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: