Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Outpost Kaloki (PC)

Outpost Kaloki PC

Outpost Kaloki to osadzona w realiach science-fiction, humorystyczna strategia typu tycoon. Gracz wciela się w rolę szefa orbitalnego kompleksu restauracyjno-rekreacyjnego, a jego zadaniem jest podejmowanie gości z różnych zakątków galaktyki.

Strategiczne | ekonomiczne | kosmiczne | humorystyczne

PC Windows
Okładka Outpost Kaloki (PC)

producent: NinjaBee

wydawca: NinjaBee

wydawca PL: Techland

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29września2004

1lipca2007

pudełko PL

Outpost Kaloki to podjęta przez zespół deweloperski studia NinjaBee próba humorystycznego podejścia do gier z rodzaju tycoon. Akcja toczy się w odległej galaktyce. Gracz wciela się w rolę szefa firmy świadczącej usługi dla strudzonych podróżami kosmitów. Jego zadaniem jest rozwinąć skromny biznes w potężne i znane we wszystkich zakątkach Wszechświata przedsiębiorstwo.

Kampania główna w Outpost Kaloki składa się z 14 scenariuszy. Fabuła koncentruje się wokół wątku ratowania księżniczki porwanej przez kosmicznych złoczyńców. W trakcie zabawy gracz przemierza odległe zakątki Galaktyki zamieszkałej przez 7 ras obcych o różnych upodobaniach i potrzebach, które należy zaspokoić.

Rozgrywka bazuje na mechanizmach powszechnie spotykanych w strategiach typu tycoon. Podstawową rolę w grze odgrywają dwa surowce – pieniądze i energia. „Dolary” zdobyć można podejmując kosmicznych gości, przy czym szybkość, jakość oraz dopasowanie usługi do specyfiki potrzeb mają bezpośrednie przełożenie na zadowolenie klientów i wysokość rachunków. Pozyskane środki można zainwestować w 45 rodzajów usprawnień pogrupowanych w 5 kategorii. Każda rozbudowa wymaga jednak odpowiedniej ilości energii.

Poza trybem kampanii głównej gra oferuje również kilka pojedynczych scenariuszy oraz tryb swobodnej zabawy (free play mode). Relatywnie niewielki poziom trudności poszczególnych misji oraz prosty interfejs użytkownika stanowią ukłon w stronę casualowych graczy.

Oprawa wizualna Outpost Kaloki utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce, która podkreśla humorystyczny charakter gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Outpost Kaloki

Wymagania wiekowe Outpost Kaloki

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Outpost Kaloki

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 450MHz, 128 MB RAM, karta graficzna 32MB RAM, Windows XP/Vista/7