Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Fester Mudd: Curse of the Gold (PC)
OkładkaFester Mudd: Curse of the Gold (PC)

Fester Mudd: Curse of the Gold PC

Zabawna gra przygodowa osadzona na Dzikim Zachodzie. Fester Mudd: Curse of the Gold nawiązuje do klasycznych przygodówek LucasArts z lat 90-tych, zarówno interfejsem, jak i humorem.

Przygodowe | point-and-click

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fester Mudd: Curse of the Gold Premiera PC

11marca2013

producent: Prank Entertainment wydawca: Replay Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Fester Mudd: Curse of the Gold

The Curse of Monkey Island

Zegarmistrz

Broken Sword II: The Smoking Mirror

Fester Mudd: Curse of the Gold to gra przygodowa podzielona na trzy odcinki. Za produkcję odpowiada studio Prank Entertainment, znane z tytułów na urządzenia mobilne (iOS, Android). Jest to pierwsza pozycja w katalogu dewelopera, która ukazała się na komputerach PC.

Historia opowiada o Festerze, farmerze, który przemierza Dziki Zachód w poszukiwaniu swojego brata Buda. Pierwszy epizod rzuca grającego do miasta Loamsmouth, gdzie następuje tajemnicze zniknięcie członka rodziny. Fester postanawia wynająć do pomocy rewolwerowca, który umożliwi mu przebrnięcie przez terytorium Indian, jednak najpierw musi jakoś przekonać go do współpracy, gdyż nie posiada wystarczającej ilości pieniędzy, by go opłacić. Podczas kolejnych przygód Festera wyruszamy w głąb Stanów Zjednoczonych, gdzie czeka na nas pełno niebezpieczeństw, zagadek do rozwikłania i nowych opowieści.

Fester Mudd: Curse of the Gold garściami czerpie z klasycznych przygodówek z lat 90-tych. Interfejs gracza pokazuje aktualnie posiadane przedmioty, a także możliwe czynności, jakie można wykonać. Rozgrywka opiera się na odkrywaniu kolejnych lokacji, w których musimy rozwiązywać zagadki z użyciem znalezionych przedmiotów. Twórcy umożliwili także prowadzenie prostych dialogów z napotkanymi postaciami. Tytuł korzysta z systemu point-and-click.

Produkcja cechuje się zabawnymi gagami i dialogami. Oprawa graficzna została utrzymana w klasycznym stylu. Całość stworzono w dwóch wymiarach, a styl graficzny przypomina nieco klasyczną przygodówkę The Secret of Monkey Island. Ścieżka dźwiękowa utrzymana jest w klimacie Dzikiego Zachodu i przywołuje na myśl filmy typu western.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fester Mudd: Curse of the Gold: Odpowiednia dla każdego wieku.