Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka My Secret World (NDS)
OkładkaMy Secret World (NDS)

My Secret World NDS

Produkt łączący w sobie funkcje wirtualnego pamiętnika, organizatora oraz albumu. Całość opracowano z myślą o młodszych graczach. Sporą atrakcją jest możliwość komunikowania się z innymi użytkownikami gry.

Towarzyskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

My Secret World Premiera NDS

16września2008

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do My Secret World

Smart Girl's Playhouse

Diary Girl

My Secret Diary

My Secret World to przedstawiciel zyskującego na popularności gatunku wirtualnych pamiętników. Na konsoli DS w przeszłości ukazywały się już podobne tytuły, między innymi Diary Girl autorstwa Konami. Grupą docelową dla omawianej produkcji są dziewczynku w wieku do 10-12 lat. Warto też dodać, iż My Secret World jest jedną z kilkunastu gier z promowanej przez koncern Ubisoft serii Imagine.

Opisywana gra łączy w sobie trzy podstawowe funkcje. My Secret World jest przede wszystkim wirtualnym pamiętnikiem, w którym można zapisywać własne przemyślania, wykorzystując do tego celu ekran dotykowy handhelda. Druga istotna funkcja to rozbudowany organizator z wbudowanym kalendarzem. Gracz staje przed możliwością ustawiania najważniejszych wydarzeń, a gra w odpowiednim dniu mu o tych zapiskach przypomni. Ostatnią funkcją My Secret World jest możliwość korzystania z wirtualnego albumu.

W wolnych chwilach gracz może zrelaksować się, korzystając z kilkunastu prostych mini-gier. Są to zarówno zabawy zręcznościowe, jak i puzzle czy proste quizzy. Sporą atrakcją jest też możliwość doboru wyglądu wielu elementów gry, poczynając od avatara postaci, a skończywszy na obiektach upiększających karty prowadzonego pamiętnika.

Producent stosunkowo duży nacisk położył na możliwość wchodzenia w interakcje z innymi graczami, wykorzystując opcje bezprzewodowej komunikacji pomiędzy konsolami. Uczestnicy zabawy mogą ze sobą chatować, wysyłać sobie dłuższe komunikaty czy decydować się na wspólne rozwiązywanie quizów, umożliwiających bliższe poznanie się czy ustalenie wspólnych zainteresowań. Warto zaznaczyć, iż gracz może dokładnie ustalać, co chce udostępniać swoim przyjaciołom. Ponadto prowadzony przez siebie pamiętnik można blokować hasłem, uniemożliwiając w ten sposób dostęp do danych osobom niepowołanym.

Oprawa wizualna My Secret World prezentuje zbliżony poziom wykonania do innych gier z tego gatunku. Sporą atrakcją jest to, że konsolę można obrócić o 90 stopni. Oba ekraniki pełnią wtedy funkcję kolejnych stronnic pamiętnika.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Klasyfikacja PEGI My Secret World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.