Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka My Secret Diary (NDS)
OkładkaMy Secret Diary (NDS)

My Secret Diary NDS

Nietypowa produkcja, spełniająca przede wszystkim rolę wirtualnego pamiętnika. Gracz może zapisywać swoje przemyślenia, jak również komunikować się z innymi osobami.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

My Secret Diary Premiera NDS

31października2008

producent: Oxygen Games wydawca: Oxygen Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

My Secret Diary to dość innowacyjna produkcja, przygotowana w głównej mierze z myślą o młodszych przedstawicielkach żeńskiej części społeczeństwa. Dziewczynki stają przed możliwością prowadzenia swojego wirtualnego pamiętnika. Omawiana gra jest jednym z produktów z serii My Games. Cykl ten reprezentowany jest też przez My Make-Up (nakładanie makijażu) oraz My Dress-Up (projektowanie ubrań). Jedyną platformą docelową dla My Secret Diary jest handheld firmy Nintendo.

Główną atrakcją opisywanej produkcji z oczywistych względów jest możliwość zapisywania swoich przemyślań na kartach pamiętnika. Warto dodać, iż wszystkie notatki mogą być chronione specjalnym hasłem, uniemożliwiającym dostęp do danych osobom niepowołanym. Oprócz zapisywania wiadomości pamiętnik spełnia też między innymi funkcje kalendarza oraz organizatora, przypominającego o ważnych datach i wydarzeniach. Zabawa urozmaicana jest ponadto prostymi mini-grami zręcznościowymi.

Stosunkowo duży nacisk położono na multiplayerowy aspekt rozgrywki. Gracz staje przed możliwością komunikowania się z innymi właścicielami pamiętników. Dzięki opcji bezprzewodowej komunikacji możliwe staje się odbywanie rozmów czy wspólne przystępowanie do gier. Użytkownicy mogą także porównywać swoje profile celem odnalezienia wspólnych cech charakteru czy zainteresowań.

My Secret Diary jest w znacznym stopniu kompatybilny z dwoma pozostałymi grami z tej serii, dzięki czemu uzyskuje się dostęp do nowych akcji. Oprawa wizualna gry jest stosunkowo uproszczona, ale jednocześnie bardzo czytelna. Na uwagę zasługuje możliwość dostosowywania kolorystyki pamiętnika i okien menu do aktualnego nastroju. Co ciekawe, gra przewiduje możliwość obrócenia konsoli o 90 stopni. Oba ekraniki lepiej spełniają wtedy funkcję stron pamiętnika. My Secret Diary niemal w całości obsługiwany jest z użyciem ekranu dotykowego konsoli DS.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Klasyfikacja PEGI My Secret Diary

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.