Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2008, 13:45

autor: Jiker

Atari/Infogrames potwierdza - „gra o Ghostbusters jest nasza”

Jeszcze tydzień temu nie byliśmy do końca pewni, czy firma Atari/Infogrames wraz z przejęciem praw do wydawania gier opartych na marce The Chronicles of Riddick pozyskała możliwość wprowadzenia do sklepów gry o tytule Ghostbusters: The Video Game, porzuconej przez firmę Activision Blizzard. Dzisiaj plotki Dana Aykroyda i nieoficjalne informacje zza kulis znalazły swe potwierdzenie w rzeczywistości

Jeszcze tydzień temu nie byliśmy do końca pewni, czy firma Atari/Infogrames wraz z przejęciem praw do wydawania gier opartych na marce The Chronicles of Riddick (w tym zapowiadanej już półtora roku temu Assault on Dark Athena), pozyskała możliwość wprowadzenia do sklepów gry o tytule Ghostbusters: The Video Game, porzuconej przez firmę Activision Blizzard. Dzisiaj plotki Dana Aykroyda i nieoficjalne informacje zza kulis znalazły swe potwierdzenie w rzeczywistości.

Dokonał tego Phil Harrison, prezes koncernu Infogrames Entertainment, będącego właścicielem Atari. W rozmowie z serwisem SPOnG oznajmił, że Ghostbusters: The Video Game zostało oficjalnie przejęte przez Atari/Infogrames i wylądowało w planie wydawniczym firmy na rok 2009. Nie wiemy niestety kiedy dokładnie dojdzie do debiutu gry, ani czy Atari/Infogrames będzie miało możliwość rozpoczęcia prac nad kontynuacją. Wzmianki o lecie przyszłego roku (a więc dokładnie w 25 rocznice premiery pierwszego filmu opowiadającego historię nieustraszonych Pogromców) pozostały bez odpowiedzi. Możemy się jedynie domyślać, że ze względu na fakt, iż jest to najbardziej adekwatny termin na tego typu wydarzenie, dokładna data zostanie już niedługo pozytywnie zweryfikowana.

Przypominamy, że Ghostbusters: The Video Game zostanie wydane najpewniej (bo nie wiemy, czy są to jeszcze aktualne dane) w wersjach na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii, NDS i PlayStation 2.