Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2008, 18:30

autor: Soleil Noir

IgroMir 2008. Hostessy, napitek i gry, czyli targi gier w Moskwie.

Właśnie odbywają się, od 6 do 9 listopada, największe rosyjskie targi gier - IgroMir. Postanowiliśmy wpaść z wizytą do Moskwy, aby przekonać się jak wygląda rosyjskie Games Conventions.

Proszę się nie rozchodzić. Jest napitek i jedzenie. A dziewczyny za chwilę znowu będą tańczyć– zdecydowanym głosem zachęca pani od PR-u…na stoisku Tom Clancy’s EndWar. Właśnie odbywają się, od 6 do 9 listopada, największe rosyjskie targi gier - IgroMir. Postanowiliśmy wpaść z wizytą do Moskwy, aby przekonać się jak wygląda rosyjskie Games Conventions. A wygląda… inaczej. IgroMir, co po rosyjsku oznacza Świat Gier, odbywa się corocznie w Moskwie, w największym kompleksie wystawienniczym Gosudarstvennoye Aktsionernoye Obshchestvo'Vserossiyskiy Vystavochny Centr w skrócie GAO VVC, który wielkością (2,375,000 metrów kwadratowych w tym 266,000 metrów kwadratowych powierzchni zamkniętej), lecz zdecydowanie nie nowoczesnością, bije na głowę kompleks wystawienniczy lipskich targów. Zasługa w tym poprzedniego ustroju i Stalina, bo nadmienić należy, że GAO VVC swoje wielkie otwarcie miało w 1939.

Pierwsze zaskoczenie czekało na nas tuż przed wejściem do Pawilonu 57, w którym miał miejsce IgroMir. Branżowych uczestników prasowego dnia IgroMira, do środka wpuszczała nie ochrona, lecz Moskiewska Milicja. Co więcej, porządku na samych targach pilnowali właśnie Milicjanci, dlatego nikogo nie dziwił widok znudzonego mundurowego grającego na konsoli.

IgroMir zwykło uważać się za targi stricte rosyjskie. Nic bardziej mylnego. Oprócz rodzimych producentów, największe zagraniczne firmy nie szczędzą wysiłku, aby „pokazać się” w Moskwie. Wśród wystawców spotkaliśmy m.in. Electronic Arts (którego imponujące stoisko zajmowało pół piętra), Sega, Blizzard Entertainment, Microsoft, Midway, Nintendo, Rockstar Games, Activision, Sony, Eidos i oczywiście 1C, Akella czy Buka.

6 listopada IgroMir był zamknięty wyłącznie dla prasy i biznesu. Nie pytamy, czy szkolna wycieczka siedmiolatków, które zagrywały się w Saints Row 2, miała akredytację prasową czy też biznesową. W Moskwie nie należy się nazbyt dziwić i nadto pytać, skoro nawet Milicja nie pyta kierowców jeżdżących Lexusami, gdzie zgubili tablice rejestracyjne.

Redaktorzy największych rosyjskich tytułów poświęconym grom Igromania i GameLand zapewnili nas, że „na dniach otwartych będą tłumy i jeśli uważasz, ze teraz jest głośno i jest impreza jak w klubie, to jutro będzie nieporównywalnie głośniej i dopiero będzie zabawa ”.

W najbliższym czasie opublikujemy materiały video dotyczące gry Empire:Total War studio Creative Assembly oraz Alpha Protocol Obsidian Entertainment.

Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia Galerii hostess na IgroMirze, która wprowadzi Was w klimat rosyjskich targów, a znajdziecie ją po tym adresem:

https://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=7046

gry