Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2009, 11:30

autor: ziooleck

Telltale - ponad milion sprzedanych epizodów i nowy projekt

Telltale Games obchodzi właśnie piątą rocznicę swojego istnienia. Dynamicznie rozwijająca się firma ma w swoim dorobku liczne gry spod szyldów Strong Bad czy Sam & Max. Tym, co odróżnia studio od innych deweloperów, jest fakt, że praktycznie jako jedyne z powodzeniem udostępnia je w postaci cyklicznych, płatnych epizodów. Wszystko wskazuje na to, że do grona produkcji Telltale dołączy niebawem kolejna znana marka.

Telltale Games obchodzi właśnie piątą rocznicę swojego istnienia. Dynamicznie rozwijająca się firma ma w swoim dorobku liczne gry spod szyldów Strong Bad czy Sam & Max. Tym, co odróżnia studio od innych deweloperów, jest fakt, że praktycznie jako jedyne z powodzeniem udostępnia gry w postaci cyklicznych, płatnych epizodów. Wszystko wskazuje na to, że do grona produkcji Telltale dołączy niebawem kolejna znana marka.

Przedstawiciele Telltale Games poinformowali, że pracują nad całkiem nową serią. Tajemniczy tytuł zostanie ujawniony podczas tegorocznego E3, co przekłada się na niecałe 3 tygodnie oczekiwania. Niestety, jak na razie nie wiadomo nic więcej na temat powstającej gry. Oczywiście prawdopodobieństwo, że będzie to kolejna przygodówka point-and-click jest bardzo duże. W kuluarach mówi się, że produkt zostanie oparty na popularnym serialu animowanym. Być może dzieła Telltale nie należą do wybitnych, ale każde z nich oferuje sporą dozę zabawy okraszoną pierwszorzędną dawką humoru. Tym bardziej cieszymy się, że chłopaki rzeźbią coś świeżego. Warto dodać, że podczas Electronics Entertainment Expo kalifornijski deweloper zaprezentuje również inne ciekawe pozycje.

Telltale - ponad milion sprzedanych epizodów i nowy projekt - ilustracja #1

Korzystając z okazji, warto dodać, że korporacja od początku działalności sprzedała ponad milion kopii swoich produktów. Jej założyciele, Kevin Bruner oraz Dan Connors, mają powody do dumy. Telltale Games dzierży w swoich łapkach licencje na takie tytułu, jak: Sam & Max, Strong Bad, Wallace & Gromit czy Bone, i nic nie wskazuje na to, by uległo to zmianie. W dodatku studio jest oficjalnym deweloperem pracującym na wszystkich trzech next-genach, co znacząco poszerza jego możliwości. Do sukcesu firmy przyczyniła się prosta konwencja tworzonych tytułów oraz plan wydawniczy stawiający na krótkie, acz treściwe epizody. Czekamy na więcej.