Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2009, 11:30

Need for Speed autorstwa Criterion Games w 2010 roku?

Serwis Primotechnology pozyskał nowe, nieoficjalne informacje na temat przyszłości marki Need for Speed. Wynika z nich, że kolejna, po Need for Speed: Shift, odsłona cyklu trafi do sprzedaży już w 2010 roku. Przygotuje ją podlegające Electronic Arts studio deweloperskie Criterion Games, mające na swym koncie przede wszystkim kilka części serii Burnout.

Serwis Primotechnology pozyskał nowe, nieoficjalne informacje na temat przyszłości marki Need for Speed. Wynika z nich, że kolejna, po Need for Speed: Shift, odsłona cyklu trafi do sprzedaży już w 2010 roku. Przygotuje ją podlegające Electronic Arts studio deweloperskie Criterion Games, mające na swym koncie przede wszystkim kilka części serii Burnout. Wieści pochodzą podobno z prezentacji Johna Riccitiello, przeprowadzonej w głównej siedzibie EA w zeszłym tygodniu.

Criterion Games w ostatnim czasie nie zajmowało się żadnymi nowymi projektami. Opracowywało jedynie kolejne dodatki do bestsellerowego Burnout Paradise, wydanego na początku 2008 roku. W grudniu zeszłego roku pojawiły się co prawda plotki na temat możliwego rozpoczęcia produkcji drugiej odsłony strzelaniny FPP Black, lecz od tamtej pory w temacie nie pojawił się żaden przełom. Warto zauważyć, że informacje o tym, jakoby Criterion miało przejąć produkcję Need for Speed, pojawiały się już wcześniej, a sama gra miałaby wykorzystywać silnik graficzny Burnout Paradise.Przedstawiciele Electronic Arts poproszeni o odniesienie się do powyższych spekulacji stwierdzili jedynie, że „aktualnie firma skupia się na produkcji Need for Speed: Shift, Need for Speet World Online oraz Need for Speed: Nitro ”.

Pierwszą produkcję opracowuje oczywiście studio Slightly Mad Studios, mające za zadanie przywrócić za jej sprawą popularnej grze wyścigowej świetność, zatraconą po dwóch wpadkach z odsłonami ProStreet i Undercover. Nitro opracowywane przez montrealskie studio EA będzie z kolei produkcją mającą na celu przybliżenie posiadaczom Wii i Nintendo DS rozrywkowych elementów serii – zabawa będzie mocno zręcznościowa, dynamiczna, pełna poślizgów oraz ostrych starć z przeciwnikami. Ostatnia z wymienionych odsłon NFS, World Online, powstaje przede wszystkim z myślą o rozgrywce sieciowej. Gra ma być darmowa, a za jej produkcje odpowiadają studia EA Singapore i Black Box, które zostało zdziesiątkowane po działaniach zarządu Electronic Arts mających doprowadzić do restrukturyzacji koncernu. Wszystkie trzy tytuły trafią na światowe rynki jeszcze w tym roku – World Online w okresie wakacyjnym, Shift w drugiej połowie września, a Nitro w październiku.

To jednak nie koniec informacji przedstawionych przez serwis Primotechnology. Okazuje się bowiem, że redaktorzy portalu dotarli także do wiadomości sugerujących, że studio Black Box, odpowiedzialne za ostatnie odsłony Need for Speed oraz serię Skate, powróci do prac nad marką w 2011 roku. Jest to o tyle dziwne, że według oficjalnych informacji ze stycznia bieżącego roku EA zwolniło 200 z 350 pracowników dewelopera, a pozostałych przeniosło do swoich pozostałych wewnętrznych zespołów, w tym EA Barnaby, które miało przejąć wszystkie rozpoczęte projekty Black Box (najprawdopodobniej oprócz World Online). Czyżby informatorzy Primotechnology dysponowali przestarzałymi danymi? Liczymy na to, że już niedługo kwestia ta zostanie odpowiednio wyjaśniona.