Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hellion: The Mystery of Inquisition (PC)
OkładkaHellion: The Mystery of Inquisition (PC)

Hellion: The Mystery of Inquisition PC

Hellion: The Mystery of Inquisition to debiutancki projekt polskiego studia Flying Fish Works. Gra reprezentuje gatunek survival-horroru prezentowanego z perspektywy pierwszej osoby.

Akcji | survival horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hellion: The Mystery of Inquisition Premiera PC

anulowana

producent: Flying Fish Works Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hellion to gra, która spełni oczekiwania wszystkich tych, którzy interesują się historią, zwłaszcza czasami inkwizycji. Fikcja przeplata się tu z prawdziwymi wydarzeniami z przeszłości. Gra skierowana jest także do osób, które mają bogatą wyobraźnię oraz lubią zagadki, bowiem Hellion pełen jest tajemnic i niejasnych sytuacji czekających na rozwiązanie.

Akcja rozgrywa się w XIII wieku. Gracz wciela się w postać Godric’a z Glastonbury, inkwizytora, który został wysłany z misją przez kardynała Guido Praeneste (działającego z polecenia samego papieża – Honoriusza III). Nasz bohater ma za zadanie namierzyć i unicestwić innowierców. Zmuszony jest z bliska przyglądać się działalności demonicznych sekt, które parają się okultyzmem. Owy proces badawczy ma pomóc nam w namierzeniu źródła zła, które trzeba oczywiście zniszczyć.

Gra jest ciekawa głównie ze względu na bogactwo wątków i obecność autentycznych postaci historycznych. Gracz musi przejść 15 plansz, z których niektóre zostały zrekonstruowane na podstawie planów i starych map. Użytkownik będzie mógł sprawdzić się w walce z 40 rodzajami wrogów, w tym ze zwierzętami, ludźmi, a także istnie diabelskimi stworami. W boju wykorzysta wiele rodzajów autentycznej średniowiecznej broni, ponadto przyrządy magiczne i dodające siły święte relikwie, a także egzorcyzmy, które odpędzą nieczyste moce. Informacje dotyczące fabuły zdobywamy w trakcie pokonywania kolejnych etapów (m.in. informacje znajdujemy w księgach).

Grafika jest nastrojowa i utrzymana w mrocznym średniowiecznym klimacie. Gracz może poczuć się, jakby naprawdę cofnął się czasie. Ruiny i starodawne budowle zostały dokładnie oddane, tak samo zresztą jak postacie.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hellion: The Mystery of Inquisition: 18+