Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Hellion: The Mystery of Inquisition (PC)

Hellion: The Mystery of Inquisition PC

Hellion: The Mystery of Inquisition to debiutancki projekt polskiego studia Flying Fish Works. Gra reprezentuje gatunek survival-horroru prezentowanego z perspektywy pierwszej osoby.

Akcji | survival horror

PC Windows
Okładka Hellion: The Mystery of Inquisition (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hellion to gra, która spełni oczekiwania wszystkich tych, którzy interesują się historią, zwłaszcza czasami inkwizycji. Fikcja przeplata się tu z prawdziwymi wydarzeniami z przeszłości. Gra skierowana jest także do osób, które mają bogatą wyobraźnię oraz lubią zagadki, bowiem Hellion pełen jest tajemnic i niejasnych sytuacji czekających na rozwiązanie.

Akcja rozgrywa się w XIII wieku. Gracz wciela się w postać Godric’a z Glastonbury, inkwizytora, który został wysłany z misją przez kardynała Guido Praeneste (działającego z polecenia samego papieża – Honoriusza III). Nasz bohater ma za zadanie namierzyć i unicestwić innowierców. Zmuszony jest z bliska przyglądać się działalności demonicznych sekt, które parają się okultyzmem. Owy proces badawczy ma pomóc nam w namierzeniu źródła zła, które trzeba oczywiście zniszczyć.

Gra jest ciekawa głównie ze względu na bogactwo wątków i obecność autentycznych postaci historycznych. Gracz musi przejść 15 plansz, z których niektóre zostały zrekonstruowane na podstawie planów i starych map. Użytkownik będzie mógł sprawdzić się w walce z 40 rodzajami wrogów, w tym ze zwierzętami, ludźmi, a także istnie diabelskimi stworami. W boju wykorzysta wiele rodzajów autentycznej średniowiecznej broni, ponadto przyrządy magiczne i dodające siły święte relikwie, a także egzorcyzmy, które odpędzą nieczyste moce. Informacje dotyczące fabuły zdobywamy w trakcie pokonywania kolejnych etapów (m.in. informacje znajdujemy w księgach).

Grafika jest nastrojowa i utrzymana w mrocznym średniowiecznym klimacie. Gracz może poczuć się, jakby naprawdę cofnął się czasie. Ruiny i starodawne budowle zostały dokładnie oddane, tak samo zresztą jak postacie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hellion: The Mystery of Inquisition

18+

Przyszłość Hellion: The Mystery of Inquisition pod znakiem zapytania
Przyszłość Hellion: The Mystery of Inquisition pod znakiem zapytania

wiadomość7 września 2010

Ciekawie zapowiadająca się gra bydgoskiego studia Flying Fish Works może trafić do ciągle rozrastającej się kolekcji nigdy nie ukończonych projektów polskich deweloperów. Firma poinformowała dziś oficjalnie, że prace nad Hellion: The Mystery of Inquisition zostały tymczasowo wstrzymane.

Polska gra Hellion: The Mystery of Inquisition pojawi się w 2010 roku
Polska gra Hellion: The Mystery of Inquisition pojawi się w 2010 roku

wiadomość25 marca 2009

Polska firma Flying Fish Works ogłosiła dzisiaj nadchodzący produkt pod tytułem Hellion: The Mystery of Inquisition. O grze tworzonej w rodzimym studiu pisaliśmy już niemal 4 lata temu i od tamtej pory właściwie nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji o projekcie. Okazuje się jednak, że dzieło ma się dobrze, chociaż pojawi się dopiero najprawdopodobniej w 2010 roku.