Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2010, 14:56

autor: Aleksander Kaczmarek

Przyszłość Hellion: The Mystery of Inquisition pod znakiem zapytania

Ciekawie zapowiadająca się gra bydgoskiego studia Flying Fish Works może trafić do ciągle rozrastającej się kolekcji nigdy nie ukończonych projektów polskich deweloperów. Firma poinformowała dziś oficjalnie, że prace nad Hellion: The Mystery of Inquisition zostały tymczasowo wstrzymane.

Ciekawie zapowiadająca się gra bydgoskiego studia Flying Fish Works może trafić do ciągle rozrastającej się kolekcji nigdy nie ukończonych projektów polskich deweloperów. Firma poinformowała oficjalnie, że prace nad Hellion: The Mystery of Inquisition zostały tymczasowo wstrzymane.

O problemach studia Flying Fish Works kilka dni temu doniósł serwis Polygamia. Informacja o tym, jakoby zespół bydgoskiego dewelopera otrzymał wypowiedzenia wydawała się jednak niewiarygodna. Jeszcze w sierpniu byliśmy zapewniani, że prace nad Hellion: The Mystery of Inquisition posuwają się do przodu a niedługo możemy spodziewać się zaproszenia na pokaz prasowy. Całą produkcję finansował nieujawniony dotąd inwestor, niezwiązany z branżą gier wideo, który dał producentowi „absolutne wsparcie finansowe” i zapewnienie, że może spokojnie pracować, aby tylko osiągnąć zamierzony cel.

Przyszłość Hellion: The Mystery of Inquisition pod znakiem zapytania - ilustracja #1

W tej chwili trudno powiedzieć, co takiego wydarzyło się w ostatnich tygodniach, że studio Flying Fish Works zmuszone zostało szukać dodatkowych inwestorów.

Przypomnijmy, że Hellion: The Mystery of Inquisition to jedna z najciekawiej zapowiadających się rodzimych produkcji ostatnich lat. Gra stanowić ma połączenie pierwszoosobowego slashera z horrorem, a wszystko w klimatach późnego średniowiecza. Według założeń twórców, rozgrywka obejmować będzie 11 rozbudowanych poziomów, w trakcie których gracze odwiedzą szereg lokacji w Europie i Azji. Nie zabraknie również pokaźnego arsenału broni oraz sporej dawki elementów nadprzyrodzonych.

Trzymamy kciuki za Flying Fish Works, wierząc, że firmie uda się znaleźć środki na dokończenie produkcji Hellion: The Mystery of Inquisition. Zachęcamy też do zapoznania się z materiałami wideo poświęconymi grze:

  1. Video lokacje
  2. Video walka na miecze