Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2010, 14:35

Wieści ze świata (Company of Heroes, Gears of War 3, Rock Band 3) 7/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy między innymi o tragicznej śmierci jednego z producentów Company of Heroes, starcie testów sieciowej wersji Biblii oraz dobrym uczynku twórców Gears of War 3.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu mówimy między innymi o tragicznej śmierci jednego z producentów Company of Heroes, starcie testów sieciowej wersji Biblii oraz dobrym uczynku twórców Gears of War 3.

Relic

Brian Wood, czołowy producent ze studia Relic, zmarł w ubiegły piątek wskutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym. Twórca był w drodze do domu kiedy samochód z przeciwległego pasa uderzył w niego czołowo. Najprawdopodobniej stało się tak gdyż dwudziestojednoletnia Jordyn Weichert postanowiła założyć sweter podczas jazdy i poprosiła koleżankę siedzącą na miejscu pasażera o przytrzymanie kierownicy. W ten sposób osoby straciły panowanie nad pojazdem. Według policji Weichert była pod wpływem narkotyków. W wypadku zginął nie tylko Wood, ale i pasażerowie samochodu, który w niego uderzył – dwóch mężczyzn siedzących na tylnich siedzeniach. Erin Wood, żona producenta, trafiła do szpitala. Jej stan ustabilizował się. Brian Wood w studiu Relic zajmował się serią Company of Heroes.

The Bible Online

Rusza otwarta beta jednej z ciekawszych kulturowo produkcji przeglądarkowych - The Bible Online. Wszyscy chętni mogą wypróbować grę opartą w luźnym stopniu na scenach z Biblii. Twórcy twierdzą, że łączy ona elementy takich gatunków jak RTS i MMORPG. Kontrowersyjny i ciekawy pomysł przekłada się niestety na dość standardową rozgrywkę. Każdy z uczestników zabawy wciela się w przywódcę plemienia i musi budować wioski, zarządzać surowcami i budżetem oraz bronić się przed atakami. Całość zostanie podzielona na rozdziały, w których poznamy kolejne wydarzenia z Biblii.

Gears of War 3

Cliff Bleszinski, producent ze studia Epic Games, ujawnił, że akcja charytatywna związana z jednym z bohaterów Gears of War 3 przyniosła fundacji Child’s Play aż 150 tysięcy dolarów datków. Zabawa polegała na określeniu losów jednego z pechowych braci Carmine – gracze mogli uratować lub uśmiercić postać między innymi przez kupienie odpowiedniej koszulki dla awatara z Xbox LIVE. Bleszinski nie zdradził jeszcze co stanie się z bohaterem, ale podziękował wszystkim, którzy zainteresowali się sprawą.

Wieści ze świata (Company of Heroes, Gears of War 3, Rock Band 3) 7/09/10 - ilustracja #1

Combat Mission Afghanistan

Firma 1C-SoftClub oraz studio Snowball ogłosiły, że gra Combat Mission Afghanistan weszła w fazę gold, a więc została ukończona. Strategiczna produkcja trafi do sprzedaży w dystrybucji cyfrowej już 10 sierpnia. W tym dniu pojawi się jednak tylko wersja rosyjskojęzyczna – wszyscy miłośnicy hardcorowych i realistycznych tytułów, którzy nie mają obycia z językiem Puszkina będą musieli poczekać do połowy września. Gry należy wypatrywać w serwisie Battlefront.

Rock Band 3

Studio Harmonix nie rezygnuje z pomysłu eksportowania piosenek ze starszych gier muzycznych do nowszych. Taka opcja pojawi się także w Rock Band 3, który zostanie wydany w październiku tego roku. Podobnie jak w przypadku pierwszej części serii za dodanie piosenek z „dwójki” trzeba będzie zapłacić drobną opłatę. Twórcy zaznaczają, że ze względu na kwestie prawne być może nie wszystkie piosenki z Rock Band 2 będzie można przenieść do Rock Band 3. Tak czy inaczej posiadanie obu gier będzie można wykorzystać.

Galeria obrazków

Epic Mickey

The Lord of the Rings: War in the North

Galeria filmów

A Kingdom for Keflings - PAX 2010

Batman: The Brave and the Bold - film startowy

FIFA 11 - defensywa

Chime - trailer #1

Front Mission Evolved - Z dziennika dewelopera #3

Need For Speed: Hot Pursuit - gameplay #1

Swarm - PAX 2010

Tron Evolution - PAX 2010

Vanquish - Story Trailer

DeathSpank: Thongs of Virtue - trailer #1

Red Orchestra: Heroes of Stalingrad - PAX 2010

Dragon Age: Origins - Witch Hunt - trailer #1

Call of Duty: Black Ops - Wager Match - wersja PL

Shogun 2: Total War - Battle Report #1 - wersja PL

Epic Mickey - Full Intro

Dungeon Siege III - gameplay

inFamous 2 - PAX 2010

King's Bounty: Crossworlds - trailer #1

Valkyria Chronicles 2 - trailer #1

Swarm - PAX 2010 - gameplay

Wakfu - trailer #1

R.U.S.E. - film startowy

gry