Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Combat Mission: Afghanistan (PC)
OkładkaCombat Mission: Afghanistan (PC)

Combat Mission: Afghanistan PC

Strategia wojenna, której akcja toczy się podczas radzieckiej interwencji w Afganistanie w latach 1980-1987. Możliwe jest objęcie dowództwa zarówno nad wojskami obu stron konfliktu Gra koncentruje się na maksymalnym realizmie pola walki.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Combat Mission: Afghanistan Premiera PC

13września2010

pudełko PL

5listopada2013

producent: Snowball Interactive wydawca: Battlefront.com wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejna część znanej serii realistycznych gier wojennych. W przeciwieństwie do poprzedników, za produkcję Combat Mission Afghanistan nie odpowiadają twórcy serii - studio Battlefront, ale rosyjska ekipa z Snowball Interactive, znana głównie z Mount & Blade: Ogniem i Mieczem.

Akcja gry toczy się podczas radzieckiej interwencji w Afganistanie. Możliwe jest objęcie dowództwa zarówno nad Rosjanami jak i Afgańczykami. Rozwój wydarzeń śledzimy na przestrzeni dwóch kampanii. Pierwsza z nich obejmuje fazę początkową wojny (lata 1980-1982) i osadzona jest okolicach Kabulu, Parwanu, Kandagaru oraz Bagramu. Druga z kampanii toczy się w latach 1985-1987 i przedstawia najkrwawszy okres konfliktu zbrojnego. Dodatkowo w grze zawarto dziesięć niezależnych misji.

Gra koncentruje się na maksymalnym realizmie pola walki. Elementy takie jak broń, pojazdy, wpływ terenu, morale jednostek itp. zostały odwzorowane zgodnie z rzeczywistością. W porównaniu do poprzednich części serii w Combat Mission Afghanistan wprowadza także sporo nowości. Dostępne są m.in. dodatkowy sprzęt i uzbrojenie oraz nowe typy terenu, takie jak akweny wodne oraz tereny zaśnieżone, które zgodnie z tradycją serii mają istotny wpływ na przebieg gry.

Rosyjski zespół ze Snowball Interactive wykorzystał istniejący silnik cudzej gry (w tym przypadku technologię stworzono pierwotnie na potrzeby Combat Mission: Shock Force), aczkolwiek cała grafika (teren, jednostki, pojazdy, bronie itp.) została stworzona od nowa na potrzeby tej produkcji.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.4 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Combat Mission: Afghanistan: Odpowiednia dla każdego wieku.

Combat Mission: Afghanistan Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7