Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2009, 10:26

autor: Szymon Liebert

Polska gra Hellion: The Mystery of Inquisition pojawi się w 2010 roku

Polska firma Flying Fish Works ogłosiła dzisiaj nadchodzący produkt pod tytułem Hellion: The Mystery of Inquisition. O grze tworzonej w rodzimym studiu pisaliśmy już niemal 4 lata temu i od tamtej pory właściwie nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji o projekcie. Okazuje się jednak, że dzieło ma się dobrze, chociaż pojawi się dopiero najprawdopodobniej w 2010 roku.

Firma Flying Fish Works ogłosiła dzisiaj nadchodzący produkt pod tytułem Hellion: The Mystery of Inquisition. O grze tworzonej w rodzimym studiu pisaliśmy już niemal 4 lata temu i od tamtej pory właściwie nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji o projekcie. Okazuje się jednak, że dzieło ma się dobrze, chociaż pojawi się dopiero najprawdopodobniej w 2010 roku.

Twórcy zapowiedzieli, że gra zostanie wydana w przyszłym roku na komputery osobiste (o czym wiedzieliśmy) oraz Xboxa 360 i PlayStation 3. Ekipa pracuje podobno nad najnowszą technologią, która zaprezentuje niesamowity realizm, autentyczne lokacje oraz imponujące walki. Gra przeniesie nas do XIII wieku i przedstawi rozbudowaną, epicką historię rozgrywającą się w średniowiecznym świecie. W tych realiach zobaczmy przede wszystkim bezkompromisową brutalność i odprawimy egzorcyzmy.

Polska gra Hellion: The Mystery of Inquisition pojawi się w 2010 roku - ilustracja #1

W Hellion: The Mystery of Inquisition wcielimy się bowiem w początkującego Inkwizytora, który będzie musiał zmierzyć się z heretykami, demonami oraz polityczno-religijną intrygą. Naturalnie to tylko pomniejsze cele prowadzące do tego głównego, czyli uratowania całej ludzkości przed zagładą i rozwiązania zagadkowych praktyk związanych z Inkwizycją. Bohater otrzyma wiele różnych fizycznych oraz duchowym możliwości bojowych, pozwalających na przeciwstawienie się istotom z piekła.

Twórcy zapowiadają, że całość będzie zrealizowana z rozmachem. Epicka wyprawa zapozna graczy ze średniowiecznymi kulturami oraz prawdziwymi, historycznymi postaciami. Ponadto na naszej drodze napotkamy dziką zwierzynę, twardych wojowników, groźnych zabójców, demony oraz Templariuszy. Wszystko to, jak mówi Szymon Grabowski (szef Flying Fish Works), podyktowane jest chęcią stworzenia gry łączącej historię z fikcją, która przybliżyłaby odbiorcom specyfikę średniowiecznych realiów. Będziemy świadkami nie tylko okrucieństwa i bezduszności, ale również politycznych machinacji.

Polska gra Hellion: The Mystery of Inquisition pojawi się w 2010 roku - ilustracja #2

Wygląda na to, że szykuje się kolejny ciekawy polski produkt. Podejście wpisuje się w modne ostatnio pseudohistoryczne, rozrywkowe potraktowanie różnych okresów w dziejach ludzkości (znane chociażby z Assassin’s Creed). Jednocześnie gra wydaje się nawiązywać do kilku klasyków (Hexen, Witchaven), co można podejrzeć na ubiegłorocznym filmiku przedstawiającym rozgrywkę. Nieczęsto pojawiają się tytuły FPP, w których możemy pobiegać z mieczem, więc polski projekt na pewno jest obiecujący.

Naturalnie wątpliwości może budzić dług okres produkcji, ale zapewne wynika to z planów związanych z przeniesieniem gry także na konsole. Będzie to kolejna polska produkcja na platformy Microsoftu i Sony. Czy twórcom uda się zrealizować ambitne założenia i wiernie odtworzyć średniowieczny klimat, dowiemy się już za kilka miesięcy.

Polska gra Hellion: The Mystery of Inquisition pojawi się w 2010 roku - ilustracja #3