Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2009, 10:48

Świnka morska kontra zabójczy toster czyli nadchodzi G-Force

W czerwcu przyjdzie nam (naszemu młodszemu rodzeństwu?) wcielić się w Darwina – świnkę morską z gadżetami, których pozazdrościć jej może Sam Fisher – i walczyć z tosterami, golarkami i żelazkami.

W czerwcu przyjdzie nam (naszemu młodszemu rodzeństwu?) wcielić się w Darwina – świnkę morską z gadżetami, których pozazdrościć jej może Sam Fisher – i walczyć z tosterami, golarkami i żelazkami.

G-Force to zręcznościowa gra powstająca na bazie silnie wspomaganego animacją komputerową filmu Disneya pod tym samym tytułem. Zarówno w filmie jak i w grze śledzić będziemy historię świnek morskich, które tak naprawdę są tajnymi agentami próbującymi powstrzymać szurniętego milionera. Ów pan zamierza przejąć władze nad światem przemieniając sprzęt AGD w śmiercionośną broń, a my/świnki musimy/muszą mu w tym przeszkodzić.

Świnka morska kontra zabójczy toster czyli nadchodzi G-Force - ilustracja #1

Nie segregowałeś śmieci? Masz za swoje!

Świnka, którą będziemy kierować w grze – Darwin – ma do swojej dyspozycji m.in. termowizję, elektryczny bicz, plecak odrzutowy oraz osiem różnych narzędzi destrukcji – miniaturowe strzelby, zamrażacze a nawet urządzenie do hakowania przeciwników, by walczyli po jego stronie. W grze ujrzymy większą ilość oponentów niż w filmie (m.in. żelazka strzelające kulami ognia, latające wiatraki do procesorów, budziki, gofrownice i inne znane z codziennego życia urządzenia) oraz będziemy mogli kierować kolegą Darwina, muchą imieniem Mooch. Owad musi przebywać blisko głównego bohatera, potrafi wlecieć w niedostępne miejsca, posiada laser i umiejętność spowolnienia czasu. Na taką muchę packa nie zadziała.

Film będzie miał swoją premierę w lipcu w USA, a w sierpniu w Polsce. Gry G-Force należy się spodziewać już 21 lipca (3 dni przed filmem) na PC, PS2, PS3, X360, Wii, DS i PSP. Podobno powstanie też wersja na iPhone. Jeśli was to nie kręci, to zapytajcie młodszego brata… będzie miał w co grać!

Świnka morska kontra zabójczy toster czyli nadchodzi G-Force - ilustracja #2

Świńska wersja BFG?

 

 

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej