Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2009, 11:30

Powstanie Fistful of Blood - gra na podstawie jednej z marek magazynu Heavy Metal

Firma Titmouse Games poinformowała o podpisaniu porozumienia z Kevinem Eastmanem, współtwórcą kultowych Teenage Mutant Ninja Turtles oraz wydawcą słynnego magazynu Heavy Metal (wydawanego od 1977 roku). Na jego mocy wyprodukowanych zostanie kilka produkcji, bazujących na najbardziej znanych markach wypromowanych przez wymienione wyżej czasopismo.

Studio deweloperskie Titmouse Games poinformowało o podpisaniu porozumienia z Kevinem Eastmanem, współtwórcą kultowych Teenage Mutant Ninja Turtles oraz wydawcą słynnego magazynu Heavy Metal, pisma prezentującego na swych łamach różnorakie komiksy (wydawanego od 1977 roku). Na jego mocy wyprodukowanych zostanie kilka produkcji, bazujących na najbardziej znanych markach wypromowanych przez wymienione wyżej czasopismo.

Powstanie Fistful of Blood - gra na podstawie jednej z marek magazynu Heavy Metal - ilustracja #1

Bohaterka Fistful of Blood

 

Pierwszym projektem będzie Fistful of Blood, gra akcji osadzona w mrocznym i ponurym świecie sci-fi, oparta na komiksie autorstwa S. Bisley’a. Wcielimy się w niej w postać seksownej łowczyni nagród, trafiającej na Ziemię w poszukiwaniu monstra, które zamordowało jej ojca. W chwili przybycia do jednego z miasteczek, w którym niegdyś kręcono westerny, okazuje się jednak, że swój pierwotny cel bohaterka musi odłożyć na później. Będzie to spowodowane faktem, że trafi ona w sam środek konfliktu prowadzonego pomiędzy gangami nieumarłych i wampirów, z których każdy stara się ją przeciągnąć na swoją stronę. Bohaterka wybierze zupełnie inną drogę rozwiązania problemu. Póki co nie wiemy na jakich platformach ukaże się Fistful of Blood. Nie znamy również choćby przybliżonej daty premiery gry.

Pewnym jest natomiast, że Fistful of Blood nie jest jedyną produkcją, nad którą pracuje obecnie studio Titmouse Games. Tytuł drugiej to Seven Haunted Seas, konsolowa action RPG, osadzona w steampunkowym uniwersum. Więcej na jej temat znajdziecie na łamach oficjalnego serwisu internetowego. Waszej uwadze polecamy w szczególności pierwszy zwiastun produkcji.

gry