Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Witchaven (PC)
OkładkaWitchaven (PC)

Witchaven PC

Witchaven to gra akcji wykorzystująca perspektywę pierwszej osoby, zbudowana na bazie silnika Build – tego samego, który został wykorzystany również do produkcji popularnej strzelaniny Duke Nukem 3D.

RPG | FPP | RPG akcji

Witchaven Premiera PC

11lipca1995

producent: Capstone Software wydawca: US Gold

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Witchaven

Doom (1993)

Heretic

Hexen: Beyond Heretic

Wyspa Char nie bez powodu nazywana była „przystanią czarownic”. To właśnie tutaj, w opuszczonych wieki temu warowniach schronienie znalazły wiedźmy, służące plugawym bóstwom. Powołując do życia hordę żądnych krwi potworów, sukcesywnie powiększały swoje wpływy. Dzięki stosowaniu magicznych praktyk, bardzo szybko udało im się zamienić wyspę w niedostępną twierdzę, w której goście byli elementem niepożądanym i natychmiast likwidowanym. Do walki ze złem postanowił przystąpić jeden człowiek, imieniem Grondoval. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie Ty – drogi graczu – wcielisz się w jego rolę...

Witchaven to gra akcji wykorzystująca perspektywę pierwszej osoby, zbudowana na bazie silnika Build – tego samego, który został wykorzystany również do produkcji popularnej strzelaniny Duke Nukem 3D. W odróżnieniu od innych programów tego typu, autorzy zdecydowali się zaimplementować elementy charakterystyczne dla produkcji z gatunku RPG. Zabijając kolejne stwory, gracz otrzymuje punkty doświadczenia, które pozwalają osiągnąć wyższe poziomy (w sumie jest ich siedem). Dzięki rozwojowi postaci, wpływamy na siłę ciosów Grondovala, jego szybkość poruszania się, a także wytrzymałość. Osiągnięcie wysokiego poziomu doświadczenia jest również niezbędne, jeśli efektywnie chcemy wykorzystywać dostępne zaklęcia. Czary przydają się na każdym kroku i mimo ich niewielkiej liczby, są bardzo różnorodne. Przykładowo, gracz może wystraszyć i zmusić do ucieczki swoje ofiary, atakować je na odległość przy pomocy kul ognia, albo zdezintegrować potężnym uderzeniem energii magicznej. Dostępne są również zaklęcia pozwalające na widzenie w ciemnościach i latanie – oba znacznie ułatwiają rozgrywkę.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć też broni konwencjonalnych. Nóż, miecz, łuk, korbacz, ogromny topór czy wreszcie halabarda – te oraz inne narzędzia zagłady ułatwią wytyczanie sobie drogi poprzez ogromną ilość potworów, zróżnicowanych nie tylko pod względem wyglądu, ale również siły ataku. Oprócz tradycyjnych batalii w trybie dla jednego gracza, gdzie przemierzamy przygotowane przez autorów programu podziemia, Witchaven pozwala również na zmagania w sieci i to aż szesnastu osobom naraz.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Witchaven: 16+