Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2009, 16:30

autor: Adrian Werner

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem - modele zamków oraz próbki głosów i muzyki

Polska premiera Mount & Blade: Ogniem i Mieczem nastąpi pojutrze, a już dzisiaj CD Projekt, by ulżyć niecierpliwym udostępnił nowe materiały z tej produkcji. Konkretnie wydawca podzielił się z nami renderami zamków i cerkwi, które będziemy mogli podziwiać podczas grania oraz próbkami ścieżki dźwiękowej i polskich głosów.

Polska premiera Mount & Blade: Ogniem i Mieczem nastąpi pojutrze, a już dzisiaj CD Projekt, by ulżyć niecierpliwymudostępnił nowe materiały z tej produkcji. Konkretnie wydawca podzielił się z nami renderami zamków i cerkwi, które będziemy mogli podziwiać podczas grania oraz próbkami ścieżki dźwiękowej i polskich głosów.

Jak wiadomo, do terenów dostępnych do zwiedzania w grze zaliczać się będzie Rzeczpospolita Obojga Narodów. Twórcy w celu zadbania o wierność historycznym realiom odwiedzili nasz kraj, a rezultatem tego są dokładnie odtworzone modele zamków królewskich w Warszawie i na Wawelu.

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem - modele zamków oraz próbki głosów i muzyki - ilustracja #1
Mount & Blade: Ogniem i Mieczem - modele zamków oraz próbki głosów i muzyki - ilustracja #2
Mount & Blade: Ogniem i Mieczem - modele zamków oraz próbki głosów i muzyki - ilustracja #3

Z podobnym pietyzmem potraktowano również lokacje z Ukrainy, co można podziwiać oglądając model m.in. Cerkwi Mądrości Bożej w Kijowie (choć pamiętajmy, że w okresie w którym toczy się akcja Mount & Blade: Ogniem i Mieczem Kijów był częścią Polski).

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem - modele zamków oraz próbki głosów i muzyki - ilustracja #4
Mount & Blade: Ogniem i Mieczem - modele zamków oraz próbki głosów i muzyki - ilustracja #5

Oczekujący na premierę mogą jednak nacieszyć nie tylko oczy. Wydawca udostępnił także próbki głosów i fragmenty ścieżki dźwiękowej.

Co ciekawe okrzyki nagrywane były przez przedstawicieli każdej z nacji występujących w grze. W przypadku Polski skorzystano z pomocy entuzjastów projektu Ogniem i Mieczem.

Tu najlepiej oddać głos samym twórcom. Aleksander Souslov, producent Ogniem i Mieczem stwierdził- „Przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej współpracowaliśmy z Moskiewskim Teatrem Etnograficznym. Dostarczyli nam listę wspaniałych rosyjskich i ukraińskich pieśni z XVII-XVIII wieku. Chór teatralny wspólnie z wykonawcą z rosyjskiego zespołu folkowego „Ivan Kupala” zaśpiewał pięć specjalnie dobranych tematycznie utworów. Ponadto współpracowaliśmy z Petrem Salnikovem, muzykiem multi-instrumentalnym, który przygotował motyw Hordy w tradycyjnym tureckim stylu, głębokiego, gardłowego śpiewu oraz lżejsze, zbliżone do tradycyjnych polskich ballad motywy grane na lutni.” .

Gra będzie do nabycia 4 grudnia 2009 roku w sugerowanej cenie detalicznej 79,90 zł . Za Edycję Kolekcjonerską przyjdzie nam z kolei zapłacić 139,90 zł.