Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2009, 14:23

Empire: Total War - kampania multiplayer i nowe DLC

Na oficjalnej stronie gry Empire: Total War pojawiły się informacje o nadchodzących testach beta trybu rozgrywki wieloosobowej w kampanii, jak również o nowym DLC.

Na oficjalnej stronie gry Empire: Total War pojawiła się informacja o nadchodzących testach beta trybu rozgrywki wieloosobowej w kampanii, jak również o nowym DLC.

Empire: Total War - kampania multiplayer i nowe DLC - ilustracja #1

 

Swoich sił w testach będą mieli okazje spróbować wszyscy właściciele najnowszej produkcji Creative Assembly. Odpowiednie formularze znajdą się wkrótce na oficjalnej stronie serii. Co obejmować będzie wspomniany tryb? Dwóch graczy będzie mogło grać przeciwko sobie w kampanii, lub też połączyć siły przeciwko komputerowi.

Fani Total War czekali długi czas na tę wiadomość. Praktycznie od czasów Shogun: Total War fani mieli dwa życzenia: bitwy morskie i multiplayer obejmujący warstwę strategiczną kampanii (dotychczas tryb wieloosobowy dostępny był tylko w samych bitwach). Już w dniu premiery Empire spełniło pierwsze z tych pragnień. Ale na zaspokojenie drugiego musieliśmy czekać aż do teraz. Przypomnijmy, że pierwotnie tryb ten miał być dostępny w dniu premiery, następnie opóźniono go o kolejny miesiąc. Potem słuch o nim zaginał, aż do teraz.

Empire: Total War - kampania multiplayer i nowe DLC - ilustracja #2

 

Jednocześnie ogłoszono nowe płatne DLC pod nazwą Elite Units of America (czyli Elitarne jednostki Ameryki). Ten mini dodatek rozbuduje grę o łącznie 15 dodatkowych oddziałów amerykańskich, francuskich i brytyjskich, które brały udział w toczonej w latach 1775-1783 wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Będziemy mogli objąć dowództwo nad m.in. Legionem Lee, formacją Drugich Lekkich Dragonów Kontynentalnych czy też, co cieszy nas szczególnie Legionem Pułaskiego.

Przyjemność obcowania z nowym mięsem armatnim kosztować nas będzie 2,99 euro (w przeliczeniu trochę ponad 12 złotych). Zarówno DLC jak i wersja beta wieloosobowej kampanii dostępnego będą tego samego dnia – 7 grudnia 2009