Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2009, 13:35

autor: Jiker

Mikrofon z Lips w innych grach muzycznych

Karaoke na Xboksie 360, czyli Lips, jakie jest, każdy widzi – jednym do gustu przypadło bardziej, innym mniej. Czego by jednak nie powiedzieć o grze, to należy przyznać, że bezprzewodowy mikrofon wchodzący w skład zestawu cechuje się naprawdę wysoką jakością wykonania. Dotąd jednak nie mogliśmy skorzystać z jego możliwości w innych grach. Sytuacja ta uległa na szczęście zmianie.

Karaoke na Xboxie 360, czyli Lips, jakie jest, każdy widzi – jednym do gustu przypadło bardziej, innym mniej. Czego by jednak nie powiedzieć o grze, to należy przyznać, że bezprzewodowe mikrofony wchodzące w skład zestawu cechują się naprawdę wysoką jakością wykonania. Dotąd jednak nie mogliśmy skorzystać z ich możliwości w innych grach. Sytuacja ta uległa na szczęście zmianie.

Mikrofon z Lips w innych grach muzycznych - ilustracja #1

Mikrofony wspiera już najnowsza inkarnacja cyklu Guitar Hero, czyli odsłona poświęcona legendzie metalu – Metallice. W niedalekiej przyszłości do tego grona dołączy druga część Rock Banda. Autorzy pracują już nad stosowną łatką, która doda ową funkcjonalność do gry. Czy podobnie stanie się w przypadku Guitar Hero: World Tour? Do tej pory Activision twierdziło, że nie przewiduje, aby taka sytuacja nastąpiła. Kwestia ta nie uległa zmianie w ostatnich tygodniach, więc można założyć, że tak już pozostanie.

Oczekuje się, że mikrofony znajdą również zastosowanie w wielu kolejnych grach muzycznych. Chodzi tu prawdopodobnie o The Beatles: Rock Band oraz nowe odsłony Guitar Hero, choć żadna z tych pozycji nie została oficjalnie wymieniona.