Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2009, 16:23

autor: Piotr "Lord Nibbler" Bodera

Harmonix przygotowuje Lego: Rock Band?

Pojedyncze obrazki mogą narobić dużo szumu. Tym bardziej podkręcają atmosferę w mediach jeśli sprawa dotyczy wcześniejszych domysłów o nadchodzących projektach firmy Traveler’s Tales.

Pojedyncze obrazki mogą narobić dużo szumu. Tym bardziej podkręcają atmosferę w mediach, jeśli sprawa dotyczy wcześniejszych domysłów o nadchodzących projektach firmy Traveler’s Tales.

Think Services, organizator zakończonego niedawno Game Developers Conference, umieścił na swojej stronie internetowej dokument, z którego podczas konferencji korzystać miał Dan Teasdale. Jest to jeden z pracowników Harmonix, czyli dewelopera, który stworzył m.in. pierwsze części Guitar Hero oraz Rock Band i Rock Band 2. Jeden slajd jego prezentacji zawierał ikonki ze skrótami wypuszczonych oraz jeszcze niezapowiedzianych gier. Jak widać poniżej, w wierszu z serią Rock Band widnieje również Lego.

Harmonix przygotowuje Lego: Rock Band? - ilustracja #1

Plik z prezentacją został już zaktualizowany, czyli wycięto z niego źródło domysłów. Dan Teasdale zapewnia na swoim blogu, że na serwerach Think Services pojawiła się błędna prezentacja. Sytuacji nie komentują zarówno Harmonix, jak i wydawca – MTV Games. Póki co mamy więc do czynienia z niepotwierdzoną informacją, a co za tym idzie, traktujmy ją w kategorii plotki.

Zastanawiające jest również, skąd na obrazku wzięły się tytuły gier przygotowywanych przez największych konkurentów autorów Rock Band, czyli seria Guitar Hero. Smaczku dodaje fakt, że znajdują się tu produkcje jeszcze niezapowiedziane oficjalnie i, podobnie jak Lego, będące jedynie w sferze domysłów (np. Guitar Hero: Van Halen).