Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2009, 10:38

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 stycznia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: niemal wykupiony Eidos, limitowana edycja Resident Evil 5, Persona na PSP, nowe artworki z Heavy Rain, chwila wytchnienia dla Midwaya, ścieżka dźwiękowa z Halo Wars i inne ciekawostki. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: niemal wykupiony Eidos, limitowana edycja Resident Evil 5, Persona na PSP, nowe artworki z Heavy Rain, chwila wytchnienia dla Midwaya, ścieżka dźwiękowa z Halo Wars i inne ciekawostki. Zapraszamy do lektury.

Eidos

Właściciele serii Tomb Raider być może niedługo będą mieli kogoś nad sobą – Eidos jest w trakcie rozmów na temat wykupienia firmy przez dużego hollywoodzkiego gracza (zapewne Warner Bros.). Rozmowy są w bardzo wczesnym stadium, ale dają jakiś wgląd w przyszłość Eidosa.

Resident Evil 5

Capcom potwierdził – terytoria używające systemu PAL otrzymają w dniu premiery (13 marca) limitowaną edycję Resident Evil 5. Metalowe pudło zawierać będzie, prócz samej gry, bonusowe DVD z materiałami z produkcji oraz zwiastunem pełnometrażowego animowanego filmu Resident Evil: Degeneration.

Air Conflicts: Aces of World War II

Planowana na 15 marca zręcznościowa gra o samolotach – Air Conflicts na PSP właśnie osiągnęła status gold. Twórcy, studio Signature Devices, obiecują 4 strony konfliktu, 17 prawdziwych maszyn i tryb multiplayer dla 8 graczy.

Epic Games

Studio Epic Games – twórca Unreal Engine -podpisało umowę z firmą Audiokinetic, na mocy której technologia o nazwie Wwise zostanie użyta do produkcji gier tworzonych na bazie UE 3.0. Wwise ma zrewolucjonizować proces tworzenia dźwięku w grach, pozwalając na modyfikowanie i edytowanie ścieżki dźwiękowej w czasie rzeczywistym z poziomu gry.

Persona na PSP

Największy magazyn dla graczy w Hong-Kongu, GameWave, donosi że firma Altus zamierza przenieść na konsolę PSP znany z pierwszej PlayStation tytuł. Persona 1 na przenośną konsolkę Sony pojawić się ma w Azji pod koniec kwietnia i posiadać zupełnie nową historię i postacie.

Heavy Rain

Niecierpliwie oczekujący na Heavy Rain nie mają łatwego życia – informacji o grze jest jak na lekarstwo, dlatego też powinny ucieszyć ich zupełnie nowe artworki pochodzące z procesu twórczego pracujących na HR grafików. Mroczna galeria dostępna jest pod tym adresem.

Midway

Twórcy serii Mortal Kombat powoli wychodzą na prostą, a przynajmniej odsuwają problemy w przyszłość. Serwis BusinessWire donosi, że niedawno sprzedany Midway przeniósł spłatę wynoszącego 150 milionów dolarów długu na 12 lutego 2009. Czy to pomoże utrzymać firmę na rynku?

Disney Sing It: High School Musical 3

Jeśli kochacie Zaca Efrona i uwielbiacie śpiewać ładne piosenki – dobra wiadomość dla was. Disney ogłosił, że pracuje nad grą karaoke pozwalającą wszystkim chętnym zaśpiewać 10 piosenek z wszystkich trzech filmów serii High School Musical.

Lips

Dostępna na X360 gra karaoke z bezprzewodowymi, wyczuwającymi ruch mikrofonami – Lips - w styczniu wzbogaci się o nowe piosenki. Jeśli jesteście ciekawi jakie nowe utwory pojawią się bibliotece Lips – zajrzyjcie tu.

Halo Wars

Strategia osadzona w uniwersum Halo pojawi się na X360 na przełomie lutego i marca. Tymczasem już teraz możecie przeczytać jakie kompozycje zostaną umieszczone na dwudyskowym soundtracku z gry, który zostanie wypuszczony w USA jako fizyczny nośnik oraz jako mp3 do ściągnięcia z tej strony. Zawartość dwóch płyt, które pojawią się 17 lutego, dostępna jest pod tym adresem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

X-Men Origins: Wolverine X360

X-Men Origins: Wolverine PC

X-Men Origins: Wolverine PS3

Star Ocean: The Last Hope

Skate 2

Eduardo the Samurai Toaster

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Resistance: Retribution

Killzone 2 - Ballet of Death

Dynasty Warriors: Strikeforce

My DoItAll

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Space Marines

Fable II - Knothole Island

Mafia II - trailer rozszerzony

gry