Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2011, 15:10

Wieści z targów gamescom (Age of Empires Online, PS Vita, Might & Magic: Clash of Heroes) 17/08/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Season Pass do Age of Empires Online, funkcjach sieciowych PlayStation Vita i ilości pamięci RAM, europejskiej cenie PlayStation 3DTV, zachodniej premierze Warface, a także terminie debiutu pecetowej wersji Might & Magic: Clash of Heroes. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Season Pass do Age of Empires Online, funkcjach sieciowych PlayStation Vita i ilości pamięci RAM, europejskiej cenie PlayStation 3DTV, zachodniej premierze Warface, a także terminie debiutu pecetowej wersji Might & Magic: Clash of Heroes. Zapraszamy do lektury.

Front Mission Evolved

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Front Mission Evolved. Produkcję autorstwa studia Double Helix Games możecie aktualnie nabyć za kwotę 5 euro, czyli ok. 20 złotych (o 75% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Age of Empires Online

Gra sieciowa Age of Empires Online oferować będzie możliwość nabycia przepustki sezonowej, zapewniającej 30% zniżkę na dedykowane grze różnego rodzaju dodatki DLC przez okres sześciu miesięcy. Cena Season Pass ustalona została przez Microsoft na poziomie 99 dolarów. Przypominamy, że AoEO to teoretycznie gra darmowa. Jak widać, mikropłatności będą w niej jednak elementem standardowym.

Wieści z targów gamescom (Age of Empires Online, PS Vita, Might & Magic: Clash of Heroes) 17/08/11 - ilustracja #1

PlayStation Vita

Podczas konferencji firmy Sony na targach gamescom ogłoszona została informacja, że konsola PlayStation Vita będzie oferować obsługę aplikacji uprawniający do korzystania z serwisów społecznościowych Twitter i Facebook, platformy Foursquare, a także komunikatora Skype. W tym ostatnim przypadku, Sony zamierza kontynuować współpracę rozpoczętą jeszcze za czasów PSP. Konsola zaoferuje również funkcję cross-game chat, pozwalającą prowadzić rozmowy przez PlayStation Network bez znaczenia w jaką grę aktualnie grają rozmówcy.

PlayStation 3DTV

Jesienią do sprzedaży w Europie trafi 24-calowy telewizor 3D PlayStation, dedykowany użytkownikom konsoli PS3. Jego cena ustalona została na poziomie 499 euro, czyli około 2000 złotych. W zestawie znajdą się, oprócz TV, dwie pary okularów 3D. Dzięki specjalnej technologii, para graczy podczas grania na PS 3DTV będzie obserwować zupełnie odmienne wydarzenia (zastąpi ona wysłużony podzielony ekran).

Dance Central 2

21 października do sprzedaży w Europie trafi kontynuacja jednej z najbardziej udanych gier na kontroler Kinect – Dance Central 2. Produkcja studia Harmonix zaoferuje możliwość wykonywania układów choreograficznych do 40 piosenek, a także prowadzenia tanecznych bitew pomiędzy dwiema osobami. Nowością będzie również fakt, że system sterowania będzie reagować na komendy głosowe wypowiadane przez gracza.

Wieści z targów gamescom (Age of Empires Online, PS Vita, Might & Magic: Clash of Heroes) 17/08/11 - ilustracja #2

Wii

Amerykańska wersja serii Selects, w skład której wchodzą trwale przecenione produkcje na konsolę Nintendo Wii, została rozbudowana o cztery nowe produkcje – Super Mario Galaxy, Punch-Out!!, Mario Strikers Charged Football oraz Super Paper Mario. Każda z nich będzie kosztować od 29 sierpnia 19,99 dolarów. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości dołączą one do „selektów” oferowanych na rynku europejskich (obecnie są to Wii Sports, WarioWare: Smooth Moves, Mario Strikers: Charged Football i Animal Crossing: Let's Go To The City).

PlayStation Vita

Firma Sony potwierdziła, że konsola PlayStation Vita posiada 512 MB pamięci RAM, a także 128 MB pamięci VRAM. W tym roku, w sieci kilkukrotnie pojawiły się sugestie, jakoby japoński koncern miał obniżyć pierwszą wartość do 256 MB. PS Vita zadebiutuje na rynku europejskim na początku 2012 roku i będzie kosztować w wersji Wi-Fi 249 euro.

Warface

Warface – nowa, darmowa strzelanina ukraińskiego oddziału studia Crytek – zostanie wydana na Zachodzie. Dotąd tytuł był zapowiadany jedynie na rynek azjatycki, lecz na targach gamescom uległo to zmianie. Warface zadebiutuje w przyszłym roku.

Might & Magic: Clash of Heroes

Premiera elektronicznej wersji pecetowej odsłony Might & Magic: Clash of Heroes, łączącej w sobie element RPG, gry logicznej i strategii turowej, odbędzie się 22 września (w Polsce tego samego dnia również w pudełku). Grę na pewno będzie można nabyć za pośrednictwem UbiShop. Niewykluczone, że tytuł opracowywany przez studio Capybara Games będzie rozprowadzany również za sprawą Steama. Produkcja powstała pierwotnie na Nintendo DS, a następnie została przeniesienia na konsole stacjonarne. Za wersję na PlayStation 3 należy zapłacić ok. 55 złotych, a za edycję Xboksa 360, 1200 punktów Microsoftu.

Wieści z targów gamescom (Age of Empires Online, PS Vita, Might & Magic: Clash of Heroes) 17/08/11 - ilustracja #3

The Legend of Zelda: Four Swords

Gra The Legend of Zelda: Four Sword (stawiająca nacisk na rozgrywkę wieloosobową), która we wrześniu trafi do oferty DSiWare oraz Nintendo eShop, będzie oferowana za darmo użytkownikom konsol DSi i 3DS. Promocja jest jednym z etapów obchodów 25. rocznicy powstania marki The Legend of Zelda.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Renegade Ops

Battlefield 3

FIFA Street (2012)

World of Battleships

Twisted Metal

StarHawk

Medieval Moves: Deadmund's Quest

Street Fighter X Tekken

Król Artur II

Need for Speed: The Run

Resistance 3

Ratchet & Clank: 4 za Jednego

Dark Souls

Uncharted 3: Oszustwo Drake’a

WildStar

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Ratchet & Clank: 4 za Jednego - gamescom 2011

Dark Souls - gamescom 2011

WildStar - gamescom 2011

Atelier Totori: The Alchemist of Arland 2 - gamescom 2011

Warhammer Online: Wrath of Heroes - gamescom 2011

Soulcalibur V - gamescom 2011

Resistance 3 - gamescom 2011

Kingdoms of Amalur: Reckoning - gamescom 2011

Magna Mundi - gamescom 2011

Just Dance 3 - gamescom 2011

Król Artur II - gamescom 2011

FIFA Street (2012) - gamescom 2011

F1 2011 - kulisy produkcji #2

SSX - gamescom 2011

Bodycount - kulisy produkcji #3 demo

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej