Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2011, 13:45

autor: Łosiu

Might & Magic: Clash of Heroes pojawi się w wersji na komputery PC

Might & Magic: Clash of Heroes zebrało dużo pozytywnych opinii, jednak gra była dotychczas niedostępna dla użytkowników komputerów PC. Już niedługo Ubisoft, wydawca gry, udostępni również taką wersję swojego tytułu.

Informację o nadchodzącym wydaniu Might & Magic: Clash of Heroes w wersji na komputery osobiste można znaleźć w kwartalnym raporcie finansowym opublikowanym przez firmę Ubisoft. W jego końcowej części zaprezentowano kalendarz wydawniczy na okres pomiędzy lipcem i wrześniem tego roku. Wśród wielu wymienionych tytułów znajduje się też PC-towa wersja Might & Magic: Clash of Heroes. Oznacza to, że premiera gry powinna nastąpić maksymalnie w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Might & Magic: Clash of Heroes pojawi się w wersji na komputery PC - ilustracja #1

Raport wspomina też o 45-procentowym wzroście zysków uzyskanych przez Ubisoft z dystrybucji gier drogą cyfrową, m.in. dzięki bardzo dobrym wynikom sprzedaży Might & Magic: Clash of Heroes w wersji na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Szczegółowe informacje na temat finansów i wyników firmy znajdziecie w naszej wczorajszej wiadomości.

Might & Magic: Clash of Heroes to bardzo udane połączenie kilku gatunków gier: cRPG, gry logicznej i strategii turowej. Gra pojawiła się początkowo na konsoli przenośnej Nintendo DS, a następnie w poprawionej i ładniejszej wersji na konsolach Sony i Microsoftu, gdzie zebrała bardzo dobre opinie mediów branżowych. Świadczy o tym świetny wynik na poziomie 84% na serwisie Metacritic.

Za edycję konsolową gry musimy zapłacić 55zł w wersji na PlayStation 3 lub 1200 punktów Microsoftu w usłudze Xbox Live. Cena oraz metoda dystrybucji edycji PC-towej jest na razie nieznana.