Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2011, 11:05

autor: Rezo

Microsoft ujawnia cenę dodatków do Age of Empires Online

Microsoft ujawnił właśnie ceny pierwszych dodatków do Age of Empires Online. Przypominamy, że o ile nowa odsłona Age of Empires ma być grą darmową, to żeby móc w pełni korzystać z jej możliwości, trzeba będzie już płacić.

Microsoft ujawnił właśnie ceny pierwszych dodatków do Age of Empires Online. Przypominamy, że o ile nowa odsłona Age of Empires ma być grą darmową, to żeby móc w pełni korzystać z jej możliwości, trzeba będzie już płacić.

Microsoft ujawnia cenę dodatków do Age of Empires Online - ilustracja #1

Rozszerzenia będzie można nabyć w specjalnym systemie mikropłatności, o którym pisaliśmy już wcześniej na łamach naszego serwisu. Oprócz tego, w dniu premiery do sklepów trafi edycja pudełkowa, zawierająca dodatkowe bonusy (m.in. rozszerzenie Greek Pack, rozbudowujące możliwości greckiej cywilizacji oraz wirtualny sklep Windy’s Wild Widgets Store) – więcej na jej temat przeczytacie w naszej wczorajszej wiadomości.

Tymczasem poniżej prezentujemy pełną listą oferowanych przez Microsoft dodatków:

Premium Civilization Packs: $19.99 USD (ok. 54 zł)

Dostępne w dniu premiery dla Egipcjan i Greków, a w przyszłości dla kolejnych cywilizacji, jakie będą się stopniowo pojawiać w grze. Zawartość różni się nieznacznie od tego, co na początku zapowiadał producent.

 • Rzadkie oraz epickie przedmioty, które wzmocnią siłę naszych jednostek i zapewnią im unikalny wygląd.
 • W wirtualnym Holu Doradców będziemy mogli odblokować specjalne Moce Cywilizacyjne, jak również uzyskać dostęp do rzadkich jednostek takich jak np. Opancerzone Słonie.
 • Fragmenty drzewek rozwoju mają być zablokowane dla darmowych graczy. W wersji Premium będziemy mogli wyposażyć naszą cywilizację w takie ulepszenia jak oddziały potrafiące opatrzyć własne rany, czy możliwość zdobywania surowców na miejskim targowisku.
 • Sparta Player vs. Player – więcej opcji w walkach w systemie gracz przeciwko graczowi. Między innymi ranking graczy, rozbudowane statystki czy system matchmakingu.
 • Dwukrotne zwiększenie liczby „slotów” w ekwipunku.
 • Dodatkowe budynki produkcyjne w mieście.
 • Rozbudowane opcje rzemieślnicze, pozwalające na tworzenie własnych ulepszeń jednostek.
 • Możliwość dysponowania Punktami Imperium, za które kupimy najlepsze przedmioty w grze.
 • Specjalne sklepy w stolicy państwa, które pozwolą nam sprzedawać własne dobra i tym samym zarabiać walutę w grze.

Pro Civilization Packs: $19.99 USD (ok. 54 zł)

Dodatek, w którym oprócz wszystkich bonusów z Premium Civilization Pack, nasza cywilizacja od razu może zacząć rozgrywkę z poziomu 20.

Booster Packs: $9.99 USD (ok. 27 zł)

Dodatki tego typu zawierać będą nowe wątki fabularne oraz dodatkowe opcje w grze. W dniu premiery będzie to Obrona Krety, gdzie wspólnie z innymi graczami będziemy bronili tytułowej wyspy przed inwazją najeźdźców. Po wypełnieniu misji otrzymamy specjalne nagrody, między innymi nowy ekwipunek.

Empire Extras: $4.99 USD (ok. 17 zł)

Z kolei te dodatki będą zawierały nowe przedmioty oraz historyczne elementy architektury. Wszystko po to, żeby nasza cywilizacja prezentowała się lepiej od strony estetycznej. W dniu premiery dostępne będzie:

 • Egipcjanie: Utrzymane w odpowiednim klimacie dekoracyjne elementy roślinności. Pokryte ornamentami dekoracje oraz posągi, które będziemy mogli postawić w swoim mieście.
 • Grecy: Ogrody z fontannami oraz posągi. Wszystko stylizowane według antycznej, greckiej architektury.

Microsoft zapowiada, że płatne bonusy dostępne w systemie mikropłatności będą pojawiały się regularnie, a zatem nie możemy tutaj mówić już o zupełnie bezpłatnej grze. Tym bardziej, że te osoby, które nie będą posiadały wykupionych rozszerzeń w zasadzie nie będą miały większych szans w starciu z innymi, płacącymi graczami.

Microsoft ujawnia cenę dodatków do Age of Empires Online - ilustracja #2

Premiera gry zapowiedziana jest na 16 sierpnia, ale już teraz można się zapisać na beta-testy. Wszystkich chętnych kierujemy tutaj.

Na zakończenie prezentujemy nowy zwiastun Age of Empires Online. Miłego oglądania.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.