Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2012, 13:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Age of Conan, Diablo III, Pirates of the Burning Sea) 20/12/12

Dziś piszemy m.in. o rozszerzeniu bezpłatnej wersji gry MMO Age of Conan, banowaniu oszukujących graczy w Diablo III, zaprzestaniu wspierania darmowej produkcji Pirates of the Burning Sea, a także beta testach Steama dla użytkowników Linuksa Ubuntu. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Containment: The Zombie Puzzler

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Containment: The Zombie Puzzler. Dzieło studia Bootsnake Games możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 1,35 euro (ok. 5 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Age of Conan

Studio FunCom rozszerzyło zakres funkcji gry MMO Age of Conan w darmowym modelu biznesowym. Od tej pory fani mogą sprawdzać bez żadnych opłat wszystkie klasy postaci dostępne w tym tytule, zwiedzać każdy klasyczny dungeon, a górny limit złota zwiększył się z 2g do 10g. Zmiany weszły w życie wraz z zimową aktualizacją.

PlayStation 3

Firma Sony ogłosiła, że w Europie i wszystkich pozostałych regionach PAL sprzedała do tej pory 30 milionów konsol PlayStation 3. Co ważne, liczba dotyczy sztuk faktycznie zakupionych przez graczy, a nie tych dostarczonych do sklepów. W listopadzie ujawniono, że PlayStation 3 została wysłana do sklepów na całym świecie w ilości 70 milionów egzemplarzy.

Diablo III

Firma Blizzard ogłosiła, że zbanowała „kilka tysięcy” graczy w Diablo III za używanie botów i oszukiwanie (ang. cheating). Twórcy zapewniają, że cały czas dbają o utrzymanie stabilnej, bezpiecznej i uczciwej rozrywki. Wobec tego będą nadal monitorowali sytuację i gdy zajdzie taka potrzeba, zbanowane zostaną kolejne osoby oszukujące w grze.

Pirates of the Burning Sea

Firma Sony Online Entertainment ogłosiła, że od 31 stycznia 2013 roku nie będzie wspierać darmowej gry MMO Pirates of the Burning Sea. Nie oznacza to jednak, że produkcja studia Flying Lab Software na zawsze przestanie działać. Nowo założona firma Portalus Games zajmie się bowiem reaktywowaniem gry w „niedalekiej przyszłości”. Gracze, którzy będą chcieli do tego czasu zachować swoje postacie, muszą do 31 stycznia 2013 roku zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej Portalus Games.

Steam

Firma Valve rozpoczęła beta testy klienta Steama dla użytkowników systemu operacyjnego Linux Ubuntu 12.04. Przedstawiciele Valve zapowiadali to już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz beta weszła oficjalnie w życie. Instrukcję instalacji klienta Steama na komputerze wyposażonym w system Linux Ubuntu 12.04 znajdziecie pod tym adresem.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. MechWarrior Online
 2. Fuse
 3. Dead or Alive 5
 4. Crysis 3
 5. Medal of Honor: Warfighter
 6. Sleeping Dogs
 7. Crusader Kings II: The Republic
 8. Ray’s The Dead
 9. Company of Heroes 2
 10. Wargame: AirLand Battle

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Legend of Dungeon – teaser trailer #1
 2. MechWarrior Online – Twin Dragons Hero Mech
 3. Medal of Honor: Warfighter – Limited Edition trailer
 4. Need for Speed: Most Wanted – Ultimate Speed Pack trailer
 5. The Showdown Effect – beta trailer
 6. Woodcutter Simulator 2013 – trailer #1
 7. BioShock: Infinite – Kilka pierwszych minut gry (PL)
 8. McPixel – zwiastun #1
 9. Reset – Zjawiska atmosferyczne tech demo
 10. Sleeping Dogs – Turniej Zodiaka DLC trailer
 11. Lightning Returns: Final Fantasy XIII – trailer #1
 12. Dota 2 – The Greevling update trailer
 13. Crysis 3 – 7 cudów gry Crysis 3 – Polowanie (PL)
 14. Don’t Starve – Long live the queen trailer