Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Crusader Kings II: The Republic (PC)
OkładkaCrusader Kings II: The Republic (PC)

Crusader Kings II: The Republic PC

Rozszerzenie do Crusader Kings II: Mroczne Wieki, udanej gry strategicznej z 2012 roku od studia Paradox Interactive. W Crusader Kings II: The Republic zamiast we władcę feudalnego, wcielamy się w głowę rodu kupieckiego.

To jest dodatek do gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | strategiczne wojenne

Crusader Kings II: The Republic Premiera PC

14stycznia2013

producent: Paradox Development Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Crusader Kings II: The Republic

Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Patrician IV

Europa 1400: The Guild

Crusader Kings II: The Republic to obszerny dodatek do jednej z najlepszych strategii 2012 roku. Za jego produkcję ponownie odpowiada wewnętrzne studio deweloperskie firmy Paradox Interactive. Do działania rozszerzenie wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

W The Republic, zamiast we władcę feudalnego, wcielamy się w głowę rodu kupieckiego i naszym zadaniem jest doprowadzenie naszej rodziny do szczytu potęgi w Lidze Hanzeatyckiej oraz przejęcie kontroli nad miastami takimi jak Wenecja, Genua, Piza czy Gotland. O ile w Crusader Kings II zabawa polega głównie na spiskowaniu, zawieraniu sojuszy i obsadzaniu tronów naszymi ludźmi, tak The Republic obraca się przede wszystkim wokół pieniądza. Zamiast zajmować się budową zamków i przejmowaniem wrogich terytoriów, gracz koncentruje się na kontrolowaniu miast oraz handlu.

Aby dobrze oddać kupiecki charakter rozgrywki znacznej przebudowie uległ interfejs oraz cały aspekt ekonomiczny. Gracz otrzymuje też dostęp do Rodzinnego Pałacu, który może ulepszać i rozbudowywać. Pojawia się również opcja budowy na wybrzeżach placówek specjalizujących się w handlu. Oczywiście, te budynki również możemy ulepszyć, zwiększając tym samym ich dochodowość i skuteczność. Tytuł doża każdej z republik jest dziedziczny, więc gdy nasza postać pożegna się ze światem, nowy najwyższy urzędnik zostaje wybrany w głosowaniu. Najczęściej zwycięża głowa najpotężniejszej z lokalnych rodzin, ale zawsze możemy sobie pomóc za pomocą hojnych łapówek. Jednak nawet przegrana nie oznacza końca zabawy. Zamiast tego zajmiemy się odzyskiwaniem utraconej pozycji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-32  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crusader Kings II: The Republic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Crusader Kings II: The Republic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7