Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2013, 14:22

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Dead Space 3, Need for Speed, Assassin's Creed III) 16/1/13

Dziś piszemy m.in. o demie Dead Space 3, opóźnionym wydaniu dodatku DLC do pecetowej wersji Assassin's Creed III, filmie Need for Speed, a także europejskiej dacie premiery gry Atelier Ayesha. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Rocksmith

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Rocksmith. Dzieło studia Ubisoft San Francisco możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 24,99 euro (ok. 103 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Atelier Ayesha

Firma Tecmo Koei ogłosiła, że gra Atelier Ayesha zadebiutuje w Europie 8 marca bieżącego roku, podczas gdy trzy dni wcześniej debiutu doczekają się mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. W zeszłym roku ta japońska produkcja RPG ukazała się tylko w Japonii i do tej pory nie było pewne, kiedy pojawi się na zachodnim rynku.

Dead Space 3

Posiadacze Xboksa 360 mogą od wczoraj ściągać wersję demonstracyjną gry Dead Space 3, o ile wcześniej zarejestrowali się na oficjalnej stronie internetowej, do czego potrzebne było posiadanie konta w usłudze Origin. 22 stycznia demo stanie się ogólnie dostępne na Xbox Live i dzień później na europejskim PlayStation Network. Wciąż nie wiadomo, czy wersja demonstracyjna kiedykolwiek pojawi się na PC. Demo rozpoczyna się tuż po tym, jak Isaac Clarke oraz sierżant John Carver trafiają na nieznaną planetę Tau Volantis, na której będzie działa się akcja końcowego produktu.

Crusader Kings II

Przedwczoraj miała miejsce premiera Crusader Kings II: The Republic – dodatku do gry strategicznej Crusader Kings II. Z tej okazji jej posiadacze doczekali się wydania łatki 1.09, której listę zmian znajdziecie na oficjalnym forum. Oprócz tego wypuszczono dwa dodatki DLC do Crusader Kings II. Rozszerzenie Songs of Prosperity zawiera trzy nowe utwory muzyczne, a Mediterranean Portraits przynosi ze sobą tysiące unikalnych kombinacji twarzy męskich i żeńskich postaci.

MechWarrior Online

Firma Infinite Game Publishing oraz studio Piranha Games ogłosiły, że w grze free to play MechWarrior Online można od tej pory zakupić dodatkowego mecha o nazwie Spider. Oprócz tego zapowiedziano, że 18 stycznia o godzinie 19:00 rozpocznie się specjalna promocja, w ramach której do 21 stycznia o tej samej godzinie gracze będą zdobywać dwa razy więcej punktów doświadczenia niż zwykle.

Assassin’s Creed III

Posiadacze pecetowej wersji gry Assassin’s Creed III z tygodniowym opóźnieniem w stosunku do konsolowych edycji doczekali się premiery dodatku DLC Battle Hardened Pack. Rozszerzenie wprowadza trzy nowe mapy (Charlestown, Fort St-Mathieu, Saint Pierre) oraz tyle samo postaci (Governor, Highlander, Coyote Man) do trybu multiplayer. DLC jest dostępne m.in. w serwisie Steam w cenie 9,99 euro (ok. 41 zł). Użytkownicy przepustki Season Pass ściągną je bez dodatkowych opłat.

Planescape Torment

Studio inXile Entertainment udostępniło pierwszą grafikę koncepcyjną z gry będącej spadkobierczynią kultowej produkcji Planescape Torment. Materiał przedstawia mroczne miasto The Bloom, do którego trafimy w nadchodzącym tytule. Data premiery kolejnej odsłony Planescape Torment nie jest znana.

Final Fantasy: All the Bravest

Firma Square Enix otworzyła stronę internetową zapowiadającą jutrzejsze ujawnienie nowej gry. Redaktorzy serwisu Kotaku w kodzie źródłowym witryny wykryli odnośnik do aplikacji Final Fantasy: All the Bravest w usłudze iTunes. Jest więc niemal pewne, że jutro doczekamy się zapowiedzi nowej gry z serii Final Fantasy, która trafi na urządzenia mobilne korzystające z systemu operacyjnego iOS.

Sid Meier’s Civilization V

Użytkownicy oficjalnego forum 2K Games odkryli na stronie Steam Apps Database wpis dotyczący prawdopodobnie nadchodzącego rozszerzenia do gry Sid Meier’s Civilization V. Dodatek DLC najprawdopodobniej będzie występował pod nazwą One World, ale nikt na razie oficjalnie go nie zapowiedział.

Need for Speed

Serwis Hollywood Reporter donosi, że amerykański raper Scott „Kid Cudi” Mescudi wystąpi w nadchodzącym filmie na podstawie serii Need for Speed. Aktor wcieli się w członka wyścigowej ekipy, na czele której stoi postać grana przez Aarona Paula (Breaking Bad), który jakiś czas temu został oficjalnie włączony do obsady.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: