Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2013, 15:56

autor: moir

Nadchodzi trzeci sezon League of Legends

Twórcy League of Legends, amerykańska firma Riot Games, opublikowali szczegóły zmian dotyczących systemu rozgrywek rankingowych w nadchodzącym trzecim sezonie.

Zmiany czekające nas w sezonie 3 zainteresują zwłaszcza zwolenników kompetytywnej rozgrywki. - Nadchodzi trzeci sezon League of Legends - wiadomość - 2013-01-16
Zmiany czekające nas w sezonie 3 zainteresują zwłaszcza zwolenników kompetytywnej rozgrywki.

Amerykańska firma Riot Games ujawniła szczegóły dotyczące nowości w systemie rankingowym w nadchodzącym sezonie numer 3. Zaplanowane zmiany ucieszą przede wszystkim każdego, kto ma ambicje zostać profesjonalnym graczem League of Legends.

System ligowy

W sezonie 3 zadebiutuje nowy system ligowy, którego nadrzędnym celem jest zapewnienie fanom jeszcze większej ilości wyzwań i bardziej wymagającej rywalizacji. Ponadto będzie on ukłonem w stronę nowych graczy, którzy znacznie szybciej zaczną robić postępy i osiągać progres w grze. Nadchodzący model zostanie podzielony na dwie zasadnicze części – ligi oraz znajdujące się w ich ramach dywizje.

Aby rozpocząć zmagania w nowym systemie wymagane będzie posiadanie 30 poziomu oraz co najmniej 16 bohaterów. Każda liga, z wyłączeniem najwyższej, podzielona zostanie na 5 dywizji, w których będziemy kolejno awansować po to, by w rezultacie przejść na wyższy poziom. Dostępne rodzaje poziomów to:

  • Brązowy,
  • Srebrny,
  • Złoty,
  • Platynowy,
  • Diamentowy,
  • Pretendenci.

Autorzy zapowiadają, że w każdej lidze znajdować się będzie do 250 graczy na każdy poziom. Nie uniemożliwi to jednak prowadzenia rozgrywek rankingowych solo/duet przeciw lub z graczami z innych niż nasza lig. O pozycji, na jakiej rozpoczniemy rozgrywki w 3 sezonie zadecyduje nasz obecna i najwyższa pozycja w rankingu Elo.

Awansowanie w systemie ligowym

Każdorazowo proces awansu rozpocznie się poprzez zebranie 100 Punktów Ligowych, przyznawanych za odniesione zwycięstwa w meczach rankingowych. Po osiągnięciu wymaganego progu, w zależności od dywizji, rozgrywać będziemy Serię Dywizji do dwóch zwycięstw (by awansować do wyższej dywizji) tudzież Serię Awansu do trzech zwycięstw (gdy w grę wchodzi awans na wyższy poziom). Najlepsi gracze zmagać się będą o miejsce na poziomie Pretendentów, gdzie mogą otrzymać szansę przejścia na profesjonalizm.

Droga do zawodowstwa

Dwukrotnie, w połowie i na zakończenie sezonu, 16 najlepszych drużyn z poziomu Pretendentów w regionach EU Zachód oraz EU Północ/Wschód weźmie udział w 32-drużynowym turnieju online, skąd wyłoniona zostanie najlepsza ósemka. Wybrane zespoły przystąpią do Turnieju o Awans, w którym zmierzą się z czterema profesjonalnymi drużynami z końcowych miejsc tabeli oraz taką samą liczbą zwycięzców zawodów organizowanych przez partnerów Riot Games. Najlepsze 4 z 16 drużyn Turnieju o Awans dołączy do 4 topowych drużyn zawodowych, by wspólnie utworzyć Serię Mistrzów.

Zmiany nadchodzące w 3 sezonie League of Legends zapowiadają się nader ciekawie i z pewnością znajdą wielu zwolenników kompetytywnej rozgrywki.

Nadchodzi trzeci sezon League of Legends - ilustracja #3League of Legends to najpopularniejsza obecnie gra z gatunku MOBA na rynku. Łącząca elementy zręcznościowe i strategiczne produkcja amerykańskiego studia Riot Games ma ponad 32 miliony aktywnych graczy. W rozgrywanych w fantastycznym świecie Valoran bitwach, naprzeciwko siebie stają dwie drużyny bohaterów obdarzonych najróżniejszymi umiejętnościami, których właściwe wykorzystanie zapewni im zwycięstwo lub stanie się przyczyną porażki. Premiera gry na PC odbyła się 6 października 2009 roku.