Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Soul Crash (WWW)

Soul Crash WWW

Soul Crash to społecznościowa gra akcji z elementami RPG, w której użytkownicy Facebooka wcielają się w tzw. adeptów żywiołów, by w mangowej oprawie walczyć ze sobą o status najpotężniejszego z nich.

RPG | zagraj za darmo | Facebook | elementy RPG | MMO | jRPG

WWW
Okładka Soul Crash (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

9marca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soul Crash to gra z gatunku akcji i RPG z rozbudowanymi elementami taktycznymi, w której gracz wraz z drużyną złożoną z dwóch innych postaci, za pomocą komend wpływa na przebieg walk toczonych w czasie rzeczywistym. Jako że nie ma się tu bezpośredniej kontroli nad prowadzonym bohaterem, do zwycięstwa potrzebne jest umiejętne dysponowanie energią konieczną do wydawania rozkazów oraz dobór i ulepszanie posiadanej zbroi i oręża.

Będąc adeptem żywiołów opuszczonym przez swoich nauczycieli, pozbawionym mocy jak i pamięci, gracz rozpoczyna przygodę od przydzielenia patronującego mu elementu. To, czy nasze ataki opierać będą się na żywiole ognia, wody czy też ziemi nie leży jednak w naszej kwestii, lecz określone zostaje przez sylwetkę naszego bohatera. Następnie, gra umożliwia nam personalizację naszego bohatera, bazując na bogatej palecie brwi, oczu, ust, włosów czy koloru skóry.

Charakterystycznym elementem Soul Crash jako przeglądarkowego tytułu opartego na walce są starcia toczące się w czasie rzeczywistym. W przeciwieństwie do innych produkcji tego typu, gracz nie jest jedynie biernym obserwatorem akcji przedstawionej na statycznych planszach. W Soul Crash na bieżąco śledzimy przebieg walk, których wynik nie jest przy tym całkowicie oparty na matematycznych obliczeniach, płynących ze statystyk prowadzonej postaci. Podczas pojedynków, gracz uaktywnić może trzy manewry – Tag, Counter i Soul. Pierwszy z nich to zamiana walczącej postaci na jedną z dwóch pozostałych w naszej drużynie. Counter, a więc kontra, pozwala na powstrzymanie serii ataków przeciwnika jak i jednoczesne przebicie jego defensywy i odpowiedzenie własnym uderzeniem. Soul zaś to potężny, dewastujący pasek energii oponenta cios, którego nie da się zablokować. Za każdą z tych akcji przyjdzie nam jednak zapłacić. Podczas otrzymywania obrażeń automatycznie napełniamy tzw. Soul Orbs, które służą nam jako waluta – Tag to wydatek połowy wspomnianej Kuli Dusz, Counter dwóch, Soul zaś – trzech. Za wygrane bitwy zdobywamy punkty umiejętności, które służą nam do zwiększenia statystyk prowadzonej postaci. Inwestować możemy w żywotność, siłę uderzenia, szansę na trafienie czy też unik. Poza doświadczeniem, walki są również źródłem monet i innych wartościowych przedmiotów, takich jak magiczne kamienie służące do wzmacniana posiadanej broni.

Centrum wszelkich operacji gracza stanowi My Street – miejsce, do którego zaprosić może swoich facebookowych znajomych, by ci wspomogli go w walce, przejść do sklepu w celu zakupu nowej broni i pancerza, bądź też wynająć innych członków drużyny za zdobywane pieniądze. Waluta w grze występuje jednak w podwójnej postaci. Poza wspomnianymi, darmowymi monetami, w Soul Crash istnieją również odpłatne banknoty - i to właśnie za nie nabywa się tutaj większość przedmiotów. Sporo rzeczy (jak i sam papierowy środek płatności) można jednak tutaj wygrać, chociażby za sprawą codziennego logowania się do produkcji (co już nagradzane jest odpowiednim bonusem) czy też licznych loterii, w których wziąć można udział.

Zapętlające się motywy muzyczne występujące w grze w umiejętny sposób tworzą odpowiedni nastrój. Obok spokojnych melodii w menu, gra stawia na dynamiczne, gitarowe sample, odpowiednio nakręcające dynamikę starć. Satysfakcjonującej oprawie dźwiękowej dorównuje również i grafika, utrzymana w barwnym, mangowym stylu, charakteryzując herosów bardziej na dzieci, niż bezlitosnych wojowników. Całość składa się zaś na bardzo klimatyczną, oryginalną produkcję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Soul Crash

Wymagania wiekowe Soul Crash

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Soul Crash

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • Facebook