Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2012, 10:59

autor: Adrian Werner

Paradox zapowiedział The Republic - kupiecki dodatek do Crusader Kings II

Studio Paradox Interactive ujawniło kolejny dodatek do strategii Crusader Kings II. Rozszerzenie zatytułowane zostało The Republic i pozwoli na pokierowanie jedną z wielkich rodzin kupieckich.

Crusader Kings II okazało się jedną z najciekawszych strategii ostatnich lat i podbiło serca wielu miłośników gatunku. Nic zatem dziwnego, że studio Paradox Interactive regularnie wspiera grę kolejnymi dużymi dodatkami DLC. W wywiadzie z serwisem PCGamer twórcy ujawnili kolejne planowane rozszerzenie zatytułowane The Republic, które skoncentruje na rozbudowie aspektu kupieckiego.

Podstawowa wersje gry pozwala pokierować jednym lordów feudalnych. Natomiast w Crusader Kings II: The Republic wcielimy się w głowę rodu kupieckiego i naszym zadaniem będzie doprowadzenie naszej rodziny do szczytu potęgi w Lidze Hanzeatyckiej oraz przejęcie kontroli nas miastami takich jak Wenecja, Genua, Piza czy Gotland.

O ile w Crusader Kings II zabawa polegała głównie na spiskowaniu, zawieraniu sojuszy i obsadzaniu tronów naszymi ludźmi, tak The Republic obracać się będzie przede wszystkim wokół pieniądza. Zamiast zajmować się budową zamków i przejmowaniem wrogich terytoriów, gracz skoncentruje się na kontrolowaniu miast oraz handlu. Aby dobrze oddać kupiecki charakter rozgrywki znacznej przebudowie ulegnie interfejs. Gracz otrzyma też dostęp do Rodzinnego Pałacu, który będzie mógł ulepszać i rozbudowywać. Pojawi się również opcja budowy na wybrzeżach placówek specjalizujących się w handlu. Oczywiście, te budynki również ulepszymy, zwiększając tym samym ich dochodowość i skuteczność.

Tytuł doża każdej z republik nie będzie dziedziczny, więc gdy nasza postać pożegna się ze światem, nowy najwyższy urzędnik zostanie wybrany w głosowaniu. Najczęściej zwycięży głowa najpotężniejszej z lokalnych rodzin, ale zawsze będziemy mogli sobie pomóc za pomocą hojnych łapówek. Jednak nawet przegrana nie oznaczać ma końca zabawy. Zamiast tego zajmiemy się odzyskiwaniem utraconej pozycji.

Co godne pochwały, wiele elementów z The Republic zostanie wprowadzonych do podstawowej wersji Crusader Kings II w postaci darmowej aktualizacji. Bez dodatku nie będziemy mogli pokierować tytułowymi republikami, ale za to pojawią się one w naszych kampaniach jako frakcje sterowane przez sztuczną inteligencję.

Crusader Kings II: The Republic trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku.

  1. Crusader Kings II – strona oficjalna
  2. Średniowiecze pełną gębą - recenzja gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki
  3. Crusader Kings II - poradnik do gry