Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 grudnia 2012, 15:12

autor: Hed

45 milionów użytkowników World of Tanks - Wargaming.net podsumowuje 2012 rok

Gra World of Tanks ma już 45 milionów fanów na całym świecie. Firma Wargaming.net podała taką liczbę w podsumowaniu ubiegłego roku, który był dla niej bardzo udany. W przygotowaniu są dwa kolejne tytuły free-to-play - World of Warplanes i World of Warships.

World of Tanks ma już 45 milionów graczy na świecie.  - 45 milionów użytkowników World of Tanks - Wargaming.net podsumowuje 2012 rok - wiadomość - 2012-12-20
World of Tanks ma już 45 milionów graczy na świecie.

Firma Wargaming.net podsumowała 2012 rok i podała kilka ciekawych liczb odnośnie swoich gier oraz osiągnięć. Dowiedzieliśmy się, że World of Tanks, popularna produkcja wydawcy, ma już 45 milionów graczy na całym świecie. Strzelanka free-to-play o czołgach pobiła też rekord ilości osób grających jednocześnie na jednym serwerze – w zabawie brało udział łącznie 600 tysięcy graczy. Sukces gry to zasługa między innymi silnego wsparcia ze strony deweloperów.

World of Tanks, jak przypomina Wargaming.net, otrzymał 8 dużych aktualizacji, które wprowadziły między innymi dwie nacje (Francję i Wielką Brytanię), ponad 100 nowych pojazdów oraz 10 map. Najważniejsza z punktu widzenia wydawcy była łatka oznaczona numerem 8.0, zawierająca między innymi moduł realistycznej fizyki i poprawiony silnik renderujący. Inwestycje w turnieje pozwoliły też uczynić World of Tanks „globalną grą e-sportową”.

Sukces World of Tanks przekłada się na bardzo dobre wyniki Wargaming.net, firmy, która błyskawicznie stała się ważnym graczem w branży i obecnie zatrudnia ponad 1300 pracowników w 11 biurach na świecie. Deweloper specjalizujący się w modelu free-to-play nie osiada na laurach i pracuje nad World of Warplanes i World of Warships. W 2012 roku uruchomiono też platformę Wargaming.net, które połączy trzy tytuły wspólnym systemem ekonomicznym i społecznościowym.

Plany firmy na przyszły rok dotyczą wspomnianych produkcji. Wargaming.net chce „dostarczyć dwa nowe światy free-to-play” i „dbać o rozwój World of Tanks poprzez dostarczanie pełnych pasji, pomysłowych nowych treści”. Victor Kislyi, prezes Wargaming.net, dodaje, że firma będzie „dalej szukać nowych dróg rozwoju oferowanych przez gry free-to-play”. Wargaming.net zamierza też „badać możliwości nowych platform”, co może oznaczać chęć wkroczenia na nowe rynki.

  1. Oficjalna strona Wargaming.net