Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 grudnia 2012, 15:12

autor: Hed

45 milionów użytkowników World of Tanks - Wargaming.net podsumowuje 2012 rok

Gra World of Tanks ma już 45 milionów fanów na całym świecie. Firma Wargaming.net podała taką liczbę w podsumowaniu ubiegłego roku, który był dla niej bardzo udany. W przygotowaniu są dwa kolejne tytuły free-to-play - World of Warplanes i World of Warships.

World of Tanks ma już 45 milionów graczy na świecie.  - 45 milionów użytkowników World of Tanks - Wargaming.net podsumowuje 2012 rok - wiadomość - 2012-12-20
World of Tanks ma już 45 milionów graczy na świecie.

Firma Wargaming.net podsumowała 2012 rok i podała kilka ciekawych liczb odnośnie swoich gier oraz osiągnięć. Dowiedzieliśmy się, że World of Tanks, popularna produkcja wydawcy, ma już 45 milionów graczy na całym świecie. Strzelanka free-to-play o czołgach pobiła też rekord ilości osób grających jednocześnie na jednym serwerze – w zabawie brało udział łącznie 600 tysięcy graczy. Sukces gry to zasługa między innymi silnego wsparcia ze strony deweloperów.

World of Tanks, jak przypomina Wargaming.net, otrzymał 8 dużych aktualizacji, które wprowadziły między innymi dwie nacje (Francję i Wielką Brytanię), ponad 100 nowych pojazdów oraz 10 map. Najważniejsza z punktu widzenia wydawcy była łatka oznaczona numerem 8.0, zawierająca między innymi moduł realistycznej fizyki i poprawiony silnik renderujący. Inwestycje w turnieje pozwoliły też uczynić World of Tanks „globalną grą e-sportową”.

Sukces World of Tanks przekłada się na bardzo dobre wyniki Wargaming.net, firmy, która błyskawicznie stała się ważnym graczem w branży i obecnie zatrudnia ponad 1300 pracowników w 11 biurach na świecie. Deweloper specjalizujący się w modelu free-to-play nie osiada na laurach i pracuje nad World of Warplanes i World of Warships. W 2012 roku uruchomiono też platformę Wargaming.net, które połączy trzy tytuły wspólnym systemem ekonomicznym i społecznościowym.

Plany firmy na przyszły rok dotyczą wspomnianych produkcji. Wargaming.net chce „dostarczyć dwa nowe światy free-to-play” i „dbać o rozwój World of Tanks poprzez dostarczanie pełnych pasji, pomysłowych nowych treści”. Victor Kislyi, prezes Wargaming.net, dodaje, że firma będzie „dalej szukać nowych dróg rozwoju oferowanych przez gry free-to-play”. Wargaming.net zamierza też „badać możliwości nowych platform”, co może oznaczać chęć wkroczenia na nowe rynki.

  1. Oficjalna strona Wargaming.net
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.