Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Containment: The Zombie Puzzler (PC)
OkładkaContainment: The Zombie Puzzler (PC)

Containment: The Zombie Puzzler PC

Containment: The Zombie Puzzler to gra logiczna autorstwa deweloperów z niezależnego studia Bootsnake Games. Akcja osadzona została w miasteczku Franklin County, które przeżywa inwazję zombie.

Logiczne | zombie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Containment: The Zombie Puzzler Premiera PC

2marca2012

producent: Bootsnake Games wydawca: Bootsnake Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Containment: The Zombie Puzzler jest pierwszą grą w dorobku niezależnego studia Bootsnake Games, utworzonego przez weteranów branży - braci Mata i Dru Staltmanów oraz Jeremy'ego Ablesa. Produkcja łączy logiczne układanki z elementami gry akcji oraz zombie-slashera.

Akcja Containment: The Zombie Puzzler osadzona została w fikcyjnym Franklin County. Spokojna miejscowość niespodziewanie zostaje zaatakowana przez żywe trupy. Przerażeni mieszkańcy próbują uciec, ale na ich drodze stają hordy zombie. Co gorsza, nawet krótki kontakt z nimi grozi przemienieniem w krwiożerczą kreaturę. Ludzie muszą wykazać się pomysłowością i refleksem, by wyjść z opresji.

Gra odznacza się unikalnymi mechanizmami rozgrywki. W uproszczeniu, gracz musi przestawiać ludzi na planszy w taki sposób, aby otoczyć zombie czterema bohaterami ubranymi w stroje o tym samym kolorze. Nie jest to łatwe, zważywszy na fakt, że nieumarli nadciągają z różnych stron i potrafią infekować żywych. Na szczęście w zmaganiach z truposzami wykorzystać można wiele elementów otoczenia oraz rozmaite power-upy, pozwalające siać zniszczenie w szeregach wrogów. Zabawa toczy się w czasie rzeczywistym i cechuje się dużą dynamiką. Dodatkowych emocji dostarczają starcia z bossami wymagające zastosowania bardziej przemyślanych taktyk.

Kampania główna w grze oferuje łącznie ponad 100 poziomów. Gracz może spróbować swoich sił także w innych trybach rozgrywki w tym chociażby survival mode. Osiągnięte rezultaty uwzględniane są w sieciowych rankingach, co pozwala na porównanie wyników z najlepszymi.

Containment: The Zombie Puzzler odznacza się stosunkowo prostą, ale zarazem przemyślaną oprawą wizualną. Na tle spowitych mrokiem ulic Franklin County wyraźnie kontrastują różnobarwne postaci mieszkańców i zombie. Zmaganiom na planszach towarzyszą liczne efekty specjalne, w tym np. wybuchające samochody, walące się budynki czy spadające bomby.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Containment: The Zombie Puzzler: Odpowiednia dla każdego wieku.

Containment: The Zombie Puzzler Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 128 MB RAM (GeForce FX 5900 Ultra lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7