Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2010, 12:44

Wieści ze świata (Demon's Souls, Legacy of Kain, Darkspore) 27/07/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o alfa testach Natural Selection 2, NBA Jam w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3, współpracy Maxis z BioWare, wyłączeniu serwerów gry Demon’s Souls, a także materiałach graficznych ze skasowanej odsłony cyklu Legacy of Kain. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o alfa testach Natural Selection 2, NBA Jam w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3, współpracy Maxis z BioWare, wyłączeniu serwerów gry Demon’s Souls, a także materiałach graficznych ze skasowanej odsłony cyklu Legacy of Kain. Zapraszamy do lektury.

Natural Selection 2

Studio Unknown Worlds wystartowało z zamkniętymi alfa-testami Natural Selection 2 – sieciowego miksu gry akcji FPP i RTS-a, będącego kontynuacją jednej z najpopularniejszych modyfikacji do kultowego Half-Life. Udział w nich mogą wziąć osoby, które przed 26 lipca zdecydowały się na przedpremierowe zamówienie kolekcjonerskiej edycji gry. Premiera pełnej wersji NS2 powinna mieć miejsce jeszcze w tym roku. Więcej informacji na jej temat znajdziecie łamach oficjalnej strony internetowej.

Wieści ze świata (Demon's Souls, Legacy of Kain, Darkspore) 27/07/10 - ilustracja #1

Pirates of the Burning Sea

Power & Prestige – pierwsze duże rozszerzenie do gry MMO Pirates of the Burning Sea autorstwa Flying Lab Software – zadebiutuje na rynku 24 sierpnia, czyli za niespełna miesiąc. Dodatek wprowadzi zmiany w karierze oraz bitwach morskich, sześćdziesiąt nowych questów, możliwość przejęcia kontroli nad portem (objęcie roli gubernatora, dbającego o kwestie ekonomiczne i strategiczne z punktu widzenia obrony portu), a także kilka usprawnień w sferze grafiki.

NBA Jam

Najwidoczniej wznowienie koszykarskiej marki NBA Jam, zapowiedziane dotąd jedynie na konsolę Nintendo Wii, trafi również na Xboksa 360 i PlayStation 3 (być może do ofert Xbox Live Arcade i PlayStation Network). Światło dzienne ujrzała bowiem kolejna przesłanka sugerująca taki rozwój wypadków. Jest nią sklasyfikowanie dwóch nowych wersji dzieła EA Sports przez amerykańską organizację ESRB. Wcześniej na podobny ruch zdecydował się niemiecki USK.

Wieści ze świata (Demon's Souls, Legacy of Kain, Darkspore) 27/07/10 - ilustracja #2

NBA Jam w wersji na Wii.

Darkspore

Okazuje się, że w procesie produkcji hack’n’slasha Darkspore, który nadzoruje studio Maxis (The Sims, Spore), biorą udział ludzie z firmy BioWare. Chodzi tu w szczególności o pisarza Malcolma Azanię (w dorobku kilka opowiadań, a także praca nad fabułą Mass Effect 2 oraz Gift of the Yeti na Facebooka), który objął stanowisko głównego scenarzysty. W grze, której premiera zapowiadana jest na 2011 rok, poznamy losy rasy Crogenitorów, odpowiedzialnej za powstanie całego kodu genetycznego występującego we wszechświecie. Więcej szczegółów znajdziecie w naszej Encyklopedii.

Borderlands

W tym tygodniu promocją Xbox Live Deal of the Week objęto trzy dodatki DLC do pierwszoosobowego, strzelankowego action/RPG Borderlands. Dzięki 50% obniżce ceny posiadacze Xboksa 360 mogą nabyć każde z rozszerzeń za równowartość 400 punktów. Przypominamy, że znajdują się wśród nich: The Secret Armory of General Knox, Mad Moxxi's Underdome Riot oraz Zombie Island of Dr. Ned.

Demon’s Souls

Firma Atlus poinformowała, że do wyłączenia serwerów zapewniających poprawne funkcjonowanie sieciowego komponentu cRPG Demon’s Souls na PS3 dojdzie nie w bieżącym roku, a dopiero w 2011 (najprawdopodobniej w marcu). Blisko 700 tysięcy nabywców gry na całym świecie wyraziło z tego faktu wielką radość. Wpływ na decyzję miało z pewnością m.in. wydanie gry na Starym Kontynencie, na którym produkcja studia From Software zadebiutowała dzięki staraniom firmy Namco Bandai miesiąc temu.

Legacy of Kain

Użytkownicy forum dyskusyjnego NeoGAF przedstawili szereg materiałów pochodzących rzekomo z Legacy of Kain: The Dark Prophecy/Blood Omen III – nowej odsłony cyklu Legacy of Kain opracowywanej przez studio Ritual Entertainment, której produkcja została zawieszona w 2004 roku przez firmę Eidos. Są wśród nich nie tylko informacje na temat potencjalnej zawartości gry, ale również zrzuty ekranowe oraz grafiki koncepcyjne opublikowane w Sieci przez artystów zatrudnionych przy projekcie.

Volition Inc.

Z CV kierownika artystycznego pracującego w studiu deweloperskim Volition wynika, że firma, mająca w dorobku kolejne odsłony serii Saints Row oraz Red Faction, pracuje nad produkcją o tajemniczym tytule Downfall. Redakcja serwisu CVG sugeruje, że możemy mieć tu do czynienia z podtytułem trzeciej odsłony gangsterskiego cyklu Saints Row.

Guitar Hero: Warriors of Rock

Studio Harmonix sukcesywnie ujawnia kolejne utwory, jakie znajdą się na ścieżce dźwiękowej gry muzycznej Guitar Hero: Warriors of Rock. Wczoraj poznaliśmy kolejne 22 kompozycje:

 • Alice Cooper - No More Mr. Nice Guy
 • Alter Bridge - Ties That Bind
 • Atreyu - Ravenous
 • Bad Brains - Re-Ignition
 • Blue Oyster Cult - Burnin' For You
 • Bush - Machinehead
 • Deep Purple - Burn
 • The Edgar Winter Group - Free Ride
 • Five Finger Death Punch - Hard To See
 • George Thorogood and the Destroyers - Move It On Over
 • Lynyrd Skynyrd - Call Me The Breeze
 • Panter - I'm Broken
 • Poison - Unskinny Bop
 • Ramones - Spiderman
 • Rise Against - Savior
 • The Runaways - Cherry Bomb
 • Steve Vai - Speed
 • Strung Out - Calling
 • Styx - Renegade
 • Sum 41 - Motivation
 • Them Crooked Vultures - Scumbag Blues
 • The White Stripes - Seven Nation Army

Guitar Hero: Warriors of Rock zostanie wydane na przełomie sierpnia i września bieżącego roku, w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii.

Wieści ze świata (Demon's Souls, Legacy of Kain, Darkspore) 27/07/10 - ilustracja #3

Playstation 3/ PSP

Jeszcze w lipcu posiadacze PlayStation 3 i PSP doczekają się aktualizacji systemów operacyjnych obu konsol (odpowiednio 3.41 oraz 6.31). W pierwszym przypadku posiadacze PS3 otrzymają do dyspozycji nowe narzędzie do oceniania zawartości PlayStation Store, czyli tzw. rekomendacje. Update dla PSP związany jest z kolei z poprawą stabilności.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Time Crisis: Razing Storm

Spider-Man: Shattered Dimensions

Battlestar Galactica Online

Guardians of Graxia

echochrome II

The Settlers 7: Droga do Królestwa

Recettear: An Item Shop's Tale

Shogun 2: Total War

Lord of Ultima

Mythos

Street Fighter X Tekken PS3

Street Fighter X Tekken X360

Crash Time IV

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Marvel vs Capcom 3: Fate of Two Worlds – gameplay

Spider-Man: Shattered Dimensions – Scorpion

Spider-Man: Shattered Dimensions – Juggernaut

Star Wars: The Force Unleashed II – Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

LEGO Universe - gameplay - oswajanie

LEGO Universe - gameplay - frakcje

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies #1

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies #2

Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies #3

Kolekcjonerski StarCraft II - wyjmujemy z pudełka! różne

gry