Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCGCNXBOXPS2
Okładka Legacy of Kain: Blood Omen 2 (PC)

Legacy of Kain: Blood Omen 2

Kontynuacja przygód wampira Kaina, który tym razem szuka zemsty na tajemniczych siłach, które w poprzedniej części odebrały mu władzę nad krainą potępionych.

Przygodowe | TPP | wampiry | przygodowe gry akcji

Okładka Legacy of Kain: Blood Omen 2 (PC)

data premiery gry:

20mar2002

PS2

21mar2002

XBOX

27mar2002

PC

5gru2002

GCN

Blood Omen 2 to kontynuacja przygód wampira Kaina znanego z cyklu Legacy of Kain, równoległego do serii Soul Reaver. Fabuła nawiązuje bezpośrednio do wydarzeń z pierwszej części gry, w której gdy Kain wybrał rządy nad krainą potępionych, a następnie umarł by ją ocalić. Po 400 latach postanawia on dokonać zemsty i odzyskać należną mu władzę. Gracz ponownie wciela się w rolę wampira Kaina, który zmuszony jest do przeciwstawienia się mrocznym siłom, próbującymi przejąć kontrolę nad krainą Nosgoth. Aby odkryć historię zdrady, która doprowadziła do świat do upadku, przyjdzie nam zmierzyć się z armiami fanatycznych żołnierzy i rozgromić legiony demonów.

Na szczęście jako wampir, Kain charakteryzuje się unikalnymi i specyficznymi cechami, które gracz może wykorzystać w czasie walki. Może przemykać się niewidocznie ukryty płaszczem niewidzialności, przeskakiwać duże odległości między dachami czy nawet kontrolować siłą umysłu zwykłych śmiertelników. Technika walki oparta jest o dużą liczbę specjalnych ciosów, które możemy łączyć w rozbudowane combosy. Całość wykona jest w trójwymiarowym otoczeniu utrzymanym w gotyckiej, mrocznej architekturze, do czego przyzwyczailiśmy się już poprzednich częściach serii. Intuicyjna AI zapewnia, iż przeciwnicy reagują inteligentnie, wzywając posiłki lub uciekając.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1279 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Legacy of Kain: Blood Omen 2

16+

Wymagania sprzętowe Legacy of Kain: Blood Omen 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Legacy of Kain: Blood Omen 2 - recenzja gry
Legacy of Kain: Blood Omen 2 - recenzja gry

Recenzja 25 czerwca 2002, 10:02

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku obu „Soul Reaverów” najnowsza odsłona „Blood Omen” została wykonana w pełnym 3D a gra zalicza się do gatunku TPP czyli gier z widokiem z trzeciej osoby. Rozgrywka została podzielona na rozdziały. Każdy z nich to jeden ogromny etap. Co ciekawe, identycznie jak w „Soul Reaverze”, w trakcie rozgrywania takiego etapu gra nic nie musi doczytywać. Wszystko łączy się w jeden ciąg co z pewnością zwiększa grywalność i nie obniża klimatu z powodu ciągłych doczytywań. Nawet przejścia między rozdziałami są bardzo krótkie co stanowi dodatkowy atut „Blood Omen 2”.

PC
XBOX
PS2
GCN