Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2013, 10:44

Nosgoth w bazie danych Steam i nie tylko. Odrodzenie cyklu Legacy of Kain stanie się faktem?

Powrót serii Legacy of Kain wydaje się coraz pewniejszy. Mamy kolejne pole do spekulacji, gdyż przypuszczalną odsłonę, zatytułowaną Nosgoth lub War for Nosgoth, odnotowano w bazie danych platformy Steam oraz na liście poprawek najnowszych sterowników AMD. Przypadek?

Kain i Raziel – główni bohaterowie cyklu Legacy of Kain - Nosgoth w bazie danych Steam i nie tylko. Odrodzenie cyklu Legacy of Kain stanie się faktem? - wiadomość - 2013-05-27
Kain i Raziel – główni bohaterowie cyklu Legacy of Kain

Baza danych platformy Steam nie pierwszy raz sugeruje pojawienie się gry, o której wcześniej nie wiedzieliśmy albo jedynie o niej plotkowano. Niejednokrotnie przewidywania się sprawdziły, czego doskonałym przykładem jest niedawno zapowiedziana konwersja ostatniej bijatyki z serii Mortal Kombat. Tym razem strona Steamdb jest źródłem wpisu produkcji zatytułowanej Nosgoth, który ostatni raz został zaktualizowany… dzisiaj. Co więcej, na forum firmy Eidos jeden z użytkowników zwrócił uwagę na zapis poprawek w nowych sterownikach do kart grafiki AMD. Uwzględniono w nich tytuł o nazwie Nosgoth i War for Nosgoth.

Wpis na liście poprawek sterowników do kart grafiki AMD
Wpis na liście poprawek sterowników do kart grafiki AMD
War for Nosgoth na liście poprawek nowych sterowników AMD - Nosgoth w bazie danych Steam i nie tylko. Odrodzenie cyklu Legacy of Kain stanie się faktem? - wiadomość - 2013-05-27
War for Nosgoth na liście poprawek nowych sterowników AMD

Ponadto w bazie danych Steam udostępniono logo produkcji – załączyliśmy je w newsie. Przywodzi ono na myśl fundament filarów Nosgoth, stworzonych przez Starożytnych i będących centralnym punktem krainy w cyklu Legacy of Kain. Te wszystkie rewelacje pokrywają się z wcześniejszymi pogłoskami oraz zarejestrowaniem przez firmę Square Enix domeny warfornosgoth.com.

Filary Nosgoth - Nosgoth w bazie danych Steam i nie tylko. Odrodzenie cyklu Legacy of Kain stanie się faktem? - wiadomość - 2013-05-27
Filary Nosgoth

Przypominamy, że debiut serii jest datowany na 1996 rok. Wtedy pojawiła się pierwsza gra z Kainem w roli głównej – Blood Omen: Legacy of Kain. W kolejnych latach ukazały się odpowiednio Soul Reaver, Soul Reaver 2 (z innym głównym bohaterem, Razielem) oraz Blood Omen 2. Ostatnia część, Defiance, która spajała przygody obu postaci, miała premierę w 2003 roku. Studio Crystal Dynamics, odpowiedzialne za większość odsłon Legacy of Kain, zajmuje się od 2006 roku tworzeniem tylko serii Tomb Raider. Może wreszcie jest czas na zmiany i tym samym powrót do świata Nosgoth? Deweloper obecnie poszukuje pracowników do nowej produkcji, która powinna być ogłoszona niebawem.

Nosgoth w bazie danych Steam

E3 na horyzoncie, więc jeśli miałoby dojść do zapowiedzi gry niedługo, to zapewne nastąpi to na targach w Los Angeles, które odbędą się 11-13 czerwca.