Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS1
Okładka Blood Omen: Legacy of Kain (PC)

Blood Omen: Legacy of Kain

Otwierająca serię Legacy of Kain przygodowa gra akcji, w której kamera prezentuje wydarzenia z lotu ptaka. Głównym bohaterem jest zamieniony w wampira arystokrata, który szuka sposobu na odzyskanie swojego człowieczeństwa.

Przygodowe | fantasy | horror | elementy RPG | wampiry

Okładka Blood Omen: Legacy of Kain (PC)

data premiery gry:

1lis1996

PS1

12wrz1997

PC

Legacy of Kain: Blood Omen to pierwsza odsłona uwielbianej przez wielu serii osadzonej w krainie Nosgoth. Produkcja reprezentuje gatunek przygodowych gier akcji, ale zawiera też elementy RPG i hack’n’slash.

Fabuła

Krainę Nosgoth zamieszkują ludzie oraz ukrywające się przed prześladowaniami z ich strony wampiry. Gdy pochodzący z wyższych sfer Kain zostaje zamordowany, Nekromanta Mortanius oferuje mu szansę rewanżu i przywraca go do życia jako wampira. Mężczyzna dokonuje zemsty, a następnie wyrusza w długą podróż, by pozbyć się klątwy wampiryzmu. Chcąc zrealizować cel misji, musi stawić czoła magom należącym do Kręgu Dziewięciu, a także przywrócić moc Filarom Nosgothu.

Mechanika

Legacy of Kain: Blood Omen to przygodowa gra akcji, w której kamera przedstawia wydarzenia z lotu ptaka. Gracze kierują Kainem podczas eksploracji krainy i pokonują dziesiątki przeciwników. W trakcie prowadzonych w zręcznościowej formule walk tytułowy wampir może korzystać z zebranych podczas przygody broni, ale też magii. Do dyspozycji herosa dostępne są zarówno czary ofensywne, jak i ułatwiające podróżowanie po świecie i radzenie sobie z napotkanymi wyzwaniami. Krwiopijca może m.in. zmieniać swoją formę i na przykład jako nietoperz przemieszczać się szybciej, a jako chmura pokonywać bramy czy zbiorniki wodne.

Istotną rolę w grze odgrywa krew, którą Kain musi pić, by odnawiać spadające punkty zdrowia. To z kolei wymaga od niego wyszukiwania żywych istot w okolicy i planowania działań. Grę wyróżnia obecność elementów RPG. Bohater może rozwijać się, zdobywając specjalne artefakty, które zwiększają jego siłę, zapasy mocy magicznej czy liczbę punktów zdrowia. Produkcja studia Silicon Knights jest nieliniowa i umożliwia swobodną podróż po całym świecie. Na kształt rozgrywki wpływa również system zmieniających się pór dnia. Nocami bohater jest silniejszy i może stawiać czoła większej liczbie przeciwników.

Miłośnicy dokładnego zwiedzania świata docenią Blood Omen za obecność stu sekretów, poukrywanych w różnych miejscach wykreowanego z precyzją uniwersum.

Kwestie techniczne

Blood Omen: Legacy of Kain to produkcja 2D utrzymana w realiach mrocznej baśni, z sugestywnie wykreowanym światem. Ze względu na dużą brutalność i trudne tematy nie nadaje się dla młodszych graczy. W rolę Kaina wcielił się Simon Templeman, który podkładał też głos w takich produkcjach, jak World of Warcraft, Mass Effect 2, Jade Empire czy God of War III.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 314 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Blood Omen: Legacy of Kain

16+

Wymagania sprzętowe Blood Omen: Legacy of Kain

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
Smutny koniec producentów Too Human?
Smutny koniec producentów Too Human?

wiadomość12 maja 2013

Po ubiegłorocznym przegranym procesie sądowym z Epic games, studio Silicon Knights, odpowiadające za powstanie gry Too Human, praktycznie nie dysponuje już żadnym majątkiem. Deweloper jest przy tym nadal dłużnikiem kanadyjskiego rządu, od którego pożyczył znaczne sumy pieniędzy. Większa część załogi upadłej firmy założyła jednak nowe studio Precursor Games, odcinając się od poprzednika.

Wieści ze świata (Demon's Souls, Legacy of Kain, Darkspore) 27/07/10
Wieści ze świata (Demon's Souls, Legacy of Kain, Darkspore) 27/07/10

wiadomość27 lipca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o alfa testach Natural Selection 2, NBA Jam w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3, współpracy Maxis z BioWare, wyłączeniu serwerów gry Demon’s Souls, a także materiałach graficznych ze skasowanej odsłony cyklu Legacy of Kain. Zapraszamy do lektury.

Tajemnicze The Box nową grą twórców Too Human?
Tajemnicze The Box nową grą twórców Too Human?

wiadomość30 listopada 2009

CV jednego z pracowników kanadyjskiego studia Silicon Knights jest źródłem informacji na temat nowego dzieła twórców marek Eternall Darkness oraz Too Human. Ma nim być tajemnicze The Box przeznaczone na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Legacy of Kain: Defiance również na PC. Republic: The Revolution na dobry początek roku szkolnego 2003/2004.

wiadomość18 lipca 2003

Pod koniec kwietnia bieżącego roku informowaliśmy Was o pracach developerskich nad grą Legacy of Kain: Defiance. Dziś wiadomo, że tytuł trafi nie tylko do posiadaczy konsol Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox, ale także do właścicieli komputerów osobistych klasy PC. Ponadto kolejnemu przesunięciu uległ termin premiery długo oczekiwanego programu o nazwie Republic: The Revolution.

Legacy of Kain: Defiance, czyli hybryda Blood Omen i Soul Reaver
Legacy of Kain: Defiance, czyli hybryda Blood Omen i Soul Reaver

wiadomość25 kwietnia 2003

Popularna saga Legacy of Kain została zapoczątkowana przed blisko siedmioma laty na platformie PlayStation i obecnie składa się z dwóch równoległych serii (Blood Omen i Soul Reaver), liczących sobie po dwie odsłony. Kolejna część głównego cyklu nosi podtytuł Defiance i łączyć ma cechy obu rzeczonych nurtów.

PC
PS1