Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Blood Omen: Legacy of Kain (PS1)
OkładkaBlood Omen: Legacy of Kain (PS1)

Blood Omen: Legacy of Kain

Otwierająca serię Legacy of Kain przygodowa gra akcji, w której kamera prezentuje wydarzenia z lotu ptaka. Głównym bohaterem jest zamieniony w wampira arystokrata, który szuka sposobu na odzyskanie swojego człowieczeństwa.

Akcji | fantasy | horror | elementy RPG | wampiry

Blood Omen: Legacy of Kain Premiera

1lis1996

PS1

12wrz1997

PC

producent: Silicon Knights wydawca: Crystal Dynamics

Gry podobne do Blood Omen: Legacy of Kain

Vagrant Story

Shadow Man

Suikoden

Legacy of Kain: Blood Omen to pierwsza odsłona uwielbianej przez wielu serii osadzonej w krainie Nosgoth. Produkcja reprezentuje gatunek przygodowych gier akcji, ale zawiera też elementy RPG i hack’n’slash.

Fabuła

Krainę Nosgoth zamieszkują ludzie oraz ukrywające się przed prześladowaniami z ich strony wampiry. Gdy pochodzący z wyższych sfer Kain zostaje zamordowany, Nekromanta Mortanius oferuje mu szansę rewanżu i przywraca go do życia jako wampira. Mężczyzna dokonuje zemsty, a następnie wyrusza w długą podróż, by pozbyć się klątwy wampiryzmu. Chcąc zrealizować cel misji, musi stawić czoła magom należącym do Kręgu Dziewięciu, a także przywrócić moc Filarom Nosgothu.

Mechanika

Legacy of Kain: Blood Omen to przygodowa gra akcji, w której kamera przedstawia wydarzenia z lotu ptaka. Gracze kierują Kainem podczas eksploracji krainy i pokonują dziesiątki przeciwników. W trakcie prowadzonych w zręcznościowej formule walk tytułowy wampir może korzystać z zebranych podczas przygody broni, ale też magii. Do dyspozycji herosa dostępne są zarówno czary ofensywne, jak i ułatwiające podróżowanie po świecie i radzenie sobie z napotkanymi wyzwaniami. Krwiopijca może m.in. zmieniać swoją formę i na przykład jako nietoperz przemieszczać się szybciej, a jako chmura pokonywać bramy czy zbiorniki wodne.

Istotną rolę w grze odgrywa krew, którą Kain musi pić, by odnawiać spadające punkty zdrowia. To z kolei wymaga od niego wyszukiwania żywych istot w okolicy i planowania działań. Grę wyróżnia obecność elementów RPG. Bohater może rozwijać się, zdobywając specjalne artefakty, które zwiększają jego siłę, zapasy mocy magicznej czy liczbę punktów zdrowia. Produkcja studia Silicon Knights jest nieliniowa i umożliwia swobodną podróż po całym świecie. Na kształt rozgrywki wpływa również system zmieniających się pór dnia. Nocami bohater jest silniejszy i może stawiać czoła większej liczbie przeciwników.

Miłośnicy dokładnego zwiedzania świata docenią Blood Omen za obecność stu sekretów, poukrywanych w różnych miejscach wykreowanego z precyzją uniwersum.

Kwestie techniczne

Blood Omen: Legacy of Kain to produkcja 2D utrzymana w realiach mrocznej baśni, z sugestywnie wykreowanym światem. Ze względu na dużą brutalność i trudne tematy nie nadaje się dla młodszych graczy. W rolę Kaina wcielił się Simon Templeman, który podkładał też głos w takich produkcjach, jak World of Warcraft, Mass Effect 2, Jade Empire czy God of War III.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 323 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Blood Omen: Legacy of Kain: 18+

Blood Omen: Legacy of Kain Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
PC
PS1