Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBAXBOXPS2
Okładka Van Helsing (GBA)

Van Helsing

Dynamiczna gra akcji na bazie filmu w reżyserii Stephena Sommersa. Wcielamy się w postać tytułowego pogromcy nieumarłych i ruszamy do pojedynku z siłami zła.

Zręcznościowe | TPP | filmy

Okładka Van Helsing (GBA)

data premiery gry:

6maj2004

XBOX PS2 GBA

Van Helsing to dynamiczna gra akcji, w której mamy okazję wcielić się w postać tytułowego pogromcy wampirów. Opisywana produkcja bazuje oczywiście na filmie Stephensa Sommersa z Hugh Jackmanem i Kate Beckinsale w rolach głównych. W trakcie zabawy spotykamy także inne postaci znane z kinowej produkcji, w tym Draculę oraz Frankensteina.

Fabuła gry w dużym stopniu pokrywa się z wydarzeniami zaprezentowanymi w filmie. Z oczywistych względów szczególny nacisk położono na widowiskowe pojedynki z udziałem przeróżnych typów kreatur – wampirów, ghouli czy wilkołaków. W przeciwieństwie do wielu współczesnych produkcji, w których kamera podąża za głównym bohaterem, w Van Helsingu pozostawiono znane chociażby z pierwszych odsłon serii Resident Evil statyczne ujęcia.

Główny bohater ma w sumie do pokonania trzynaście rozbudowanych etapów. Van Helsing w miarę rozwoju gry poszerza wachlarz swoich umiejętności. Po zakończeniu każdego etapu gracz wybiera dla niego nowe zdolności, dzięki czemu wspomniany bohater lepiej może sobie poradzić z kolejnymi przeciwnikami. Co ciekawe, zabawa wcale nie musi ograniczać się do pojedynków wręcz, główny bohater może bowiem korzystać z całego arsenału broni – pistoletów, kusz czy wyjątkowo silnej strzelby.

Oprawa wizualna gry stoi na stosunkowo wysokim poziomie. Zabawa rozgrywa się w mrocznych typach krajobrazów. Nie powinno to szczególnie dziwić, gdyż akcja zarówno gry, jak i filmu osadzona została w znanej sympatykom horrorów Transylwanii. Grafika w obu wersjach (PS2, XBX) prezentuje zbliżony poziom. Na uwagę zasługuje możliwość odblokowania całej masy dodatkowych materiałów – zdjęć, szkiców czy też nowych trybów rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Van Helsing

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

XBOX
PS2
GBA