Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Guardians of Graxia (PC)

Guardians of Graxia PC

Nietypowe połączenie turowej strategii z karcianką osadzone w świecie fantasy Graxia znanym również z innych produkcji studia Petroglyph.

Strategiczne | fantasy | karciane

PC Windows
Okładka Guardians of Graxia (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20października2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guardians of Graxia to nietypowa turowa gra bitewna, w której tradycyjne mechanizmy strategiczne zostały doprawione elementami zaczerpniętymi z kolekcjonerskich gier karcianych. Za produkcję odpowiada studio Petroglyph, które wcześniej opracowało Star Wars: Empire at War oraz Universe at War: Earth Assault.

Akcja gry osadzona jest w realiach fantasy, na tytułowej planecie Graxia. Świat ten nasycony jest mistyczną energią, która sprawia, że kontynenty dryfują zawieszone w powietrzu. Jedyną metodą transportu pomiędzy nimi są magiczne portale, stworzone przez tytułowych Strażników. Największą krainą tego świata jest zapełnione zielenią Westland, której rozległe doliny i wzgórza zamieszkują ludzie, giganci oraz gobliny. Spokojne życie tych ras dobiega końca wraz z przybyciem Wodza Orków Oshnuka, który po otwarciu własnego portalu wprowadza potężną armię na tereny Westland. Władca tej krainy stawia mu opór i tak zaczyna się wielka bitwa, a wraz z nią fabuła samej gry.

Tym, co czyni ten projekt wyjątkowo ciekawym jest fakt, że studio Petroglyph opracowało jedną grę w dwóch wersjach. Guardians of Graxia to nie tylko produkcja pecetowa, ale również tradycyjna planszówka. Gra oferuje 12 scenariuszy, podczas których skorzystamy z 240 kart przywołujących czary i jednostki. Wśród nich znajdziemy m.in. smoki, krasnoludy, elfy, gobliny, orki, szkielety, upiory oraz ludzi. Rozgrywka toczy się w systemie turowym. Plansza podzielona jest na kwadratowe pola, na które korzystając z kart przywołujemy oddziały, a następnie kierujemy ich poczynaniami w trakcie bitwy. Na przebieg potyczek wpływ mają nie tylko umiejętności jednostek, ale również charakterystyka terenu oraz odpowiednie wykorzystanie kart czarów i przedmiotów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.8 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Guardians of Graxia

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Guardians of Graxia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Nadchodzi Rise of Immortals, czyli klon DotA twórców Star Wars: Empire at War

wiadomość23 lutego 2011

Ostatnimi czasy coraz więcej deweloperów próbuje swoich sił w tworzeniu gier inspirowanych modem Defense of the Ancients. Najnowszym projektem tego typu jest Rise of Immortals autorstwa studia Petroglyph, czyli twórców m.in. Star Wars: Empire at War oraz Universe at War: Earth Assault.

Wieści ze świata (Brink, Ubisoft, King's Quest) 11/10/11

wiadomość11 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o trzecim epizodzie The Silver Lining, demach gier Crasher i Guardians of Graxia, drugiej produkcji studia Ubisoft Toronto, a także powodach rezygnacji z otwartych beta testów gry Brink. Zapraszamy do lektury.