Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Guardians of Graxia (PC)
OkładkaGuardians of Graxia (PC)

Guardians of Graxia PC

Nietypowe połączenie turowej strategii z karcianką osadzone w świecie fantasy Graxia znanym również z innych produkcji studia Petroglyph.

Strategiczne | fantasy | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guardians of Graxia Premiera PC

20października2010

producent: Petroglyph Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Guardians of Graxia to nietypowa turowa gra bitewna, w której tradycyjne mechanizmy strategiczne zostały doprawione elementami zaczerpniętymi z kolekcjonerskich gier karcianych. Za produkcję odpowiada studio Petroglyph, które wcześniej opracowało Star Wars: Empire at War oraz Universe at War: Earth Assault.

Akcja gry osadzona jest w realiach fantasy, na tytułowej planecie Graxia. Świat ten nasycony jest mistyczną energią, która sprawia, że kontynenty dryfują zawieszone w powietrzu. Jedyną metodą transportu pomiędzy nimi są magiczne portale, stworzone przez tytułowych Strażników. Największą krainą tego świata jest zapełnione zielenią Westland, której rozległe doliny i wzgórza zamieszkują ludzie, giganci oraz gobliny. Spokojne życie tych ras dobiega końca wraz z przybyciem Wodza Orków Oshnuka, który po otwarciu własnego portalu wprowadza potężną armię na tereny Westland. Władca tej krainy stawia mu opór i tak zaczyna się wielka bitwa, a wraz z nią fabuła samej gry.

Tym, co czyni ten projekt wyjątkowo ciekawym jest fakt, że studio Petroglyph opracowało jedną grę w dwóch wersjach. Guardians of Graxia to nie tylko produkcja pecetowa, ale również tradycyjna planszówka. Gra oferuje 12 scenariuszy, podczas których skorzystamy z 240 kart przywołujących czary i jednostki. Wśród nich znajdziemy m.in. smoki, krasnoludy, elfy, gobliny, orki, szkielety, upiory oraz ludzi. Rozgrywka toczy się w systemie turowym. Plansza podzielona jest na kwadratowe pola, na które korzystając z kart przywołujemy oddziały, a następnie kierujemy ich poczynaniami w trakcie bitwy. Na przebieg potyczek wpływ mają nie tylko umiejętności jednostek, ale również charakterystyka terenu oraz odpowiednie wykorzystanie kart czarów i przedmiotów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.8 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Guardians of Graxia: Odpowiednia dla każdego wieku.

Guardians of Graxia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7