Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2011, 08:28

Nadchodzi Rise of Immortals, czyli klon DotA twórców Star Wars: Empire at War

Ostatnimi czasy coraz więcej deweloperów próbuje swoich sił w tworzeniu gier inspirowanych modem Defense of the Ancients. Najnowszym projektem tego typu jest Rise of Immortals autorstwa studia Petroglyph, czyli twórców m.in. Star Wars: Empire at War oraz Universe at War: Earth Assault.

Ostatnimi czasy coraz więcej deweloperów próbuje swoich sił w tworzeniu gier inspirowanych modem Defense of the Ancients. Najnowszym projektem tego typu jest Rise of Immortals autorstwa studia Petroglyph, czyli twórców m.in. Star Wars: Empire at War oraz Universe at War: Earth Assault.

Nadchodzi Rise of Immortals, czyli klon DotA twórców Star Wars: Empire at War - ilustracja #1

Akcja gry osadzona zostanie w świecie Graxia, 300 lat po wydarzeniach z wypuszczonego w zeszłym roku Guardians of Graxia. Autorzy zamierzają wziąć mechanikę MOBA (Multiplayer Online Battle Arena, bo tak obecnie nazywane są gry inspirowane Defense of the Ancients) i rozbudować ją o elementy społecznościowe oraz MMO. W typowych produkcjach tego typu, po każdej rozgrywce statystyki postaci są resetowane, natomiast w Rise of Immortals nasz bohater dzięki gromadzonemu doświadczeniu z meczu na mecz stawać się będzie coraz potężniejszy. Odbywać się to ma za pośrednictwem rozbudowanego drzewka umiejętności. Również znajdujące się w posiadaniu każdego herosa artefakty nie będą znikały wraz z zakończeniem zabawy.

W dniu premiery gra zaoferuje dwunastu bohaterów (tytułowych Nieśmiertelnych) i Petroglyph obiecuje, że regularnie dodawać będzie nowych. Ponadto w Rise of Immortals znajdziemy instancje przeznaczone do rywalizowania z innymi graczami oraz takie, w których zmierzymy się z istotami kontrolowanymi przez komputer. Na jednej mapie przebywać będzie mogło maksymalnie dziesięć osób.

Nadchodzi Rise of Immortals, czyli klon DotA twórców Star Wars: Empire at War - ilustracja #2

W centrum całej zabawy znajdować mają się rozbudowane funkcje społecznościowe, pozwalające na porozumiewanie się graczy, łatwe organizowanie rozgrywek, tworzenie list przyjaciół i gildii oraz przeglądanie rankingów. Rise of Immortals dołączy do coraz liczniejszej grupy tytułów korzystających z modelu darmowego uzupełnionego dobrowolnymi mikropłatnościami. Za prawdziwe pieniądze będziemy mogli zakupić w wirtualnym sklepiku przedmioty zmieniające wygląd naszej postaci, jak również różnego rodzaju eliksiry. Petroglyph ma zamiar regularnie uaktualniać grę wprowadzając nowe postacie, areny, skórki, dźwięki oraz zwierzęta do schwytania.

Premiera Rise of Immortals nastąpić ma wiosną tego roku. Uruchomiono już oficjalną stronę projektu. Znajdziecie na niej sporo materiałów graficznych oraz sylwetki trzech pierwszych Nieśmiertelnych. Ponadto ruszyły zapisy na betę.

Twórcy wypuścili także pierwszy zwiastun pokazujący grę w akcji.