Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCXBOX
Okładka Magic: The Gathering Battlegrounds (PC)

Magic: The Gathering Battlegrounds

Magic: The Gathering Battlegrounds to gra logiczna, stanowiąca komputerową adaptację popularnej karcianki opracowanej przez Richarda Garfielda.

Logiczne | fantasy | karciane | Magic: The Gathering

Okładka Magic: The Gathering Battlegrounds (PC)

data premiery gry:

18lis2003

XBOX

19lis2003

PC

Nawet jeśli nie każdy miał okazję zagrać w „Magic the Gathering”, trudno znaleźć człowieka, który by o niej nie słyszał. Ta popularna na całym świecie gra, która dostarcza rozrywki milionom graczy na całym świecie, powstała w 1993 roku, w wyobraźni uznanego projektanta gier Richarda Garfielda, a opublikowana została przez zasłużonych dla gatunku Wizards of the Coast. Od tego czasu wiele było mniej lub bardziej udanych prób przeniesienia jej na monitory komputerów, lecz każda z nich oferowała jedynie odmienne środowisko dla rozgrywania tych samych karcianych batalii. „Magic the Gathering: Battlegrounds” podejmuje próbę stworzenia nowej jakości na bazie oryginalnych zasad uznanej karcianki. Podobnie jak to ma miejsce w oryginalnej grze, każdy z przystępujących do rozgrywki graczy posiada 20 punktów życia, zasób poznanych czarów, uroków i zdobytych artefaktów. Sama jednak walka toczy się na wirtualnej szachownicy, na której poza przywoływanymi siłą magii potworami pojawiają się również sami gracze-czarodzieje stanowiąc ostateczny cel każdego ataku. Mogą się oni po niej poruszać i zbierać kryształy many dające siłę do rzucania zaklęć. Samych zaklęć gracze dostają do dyspozycji 70, z czego połowa to czary przywołujące potwory, reszta zaś stanowi efekty i uroki.

Rozgrywka w „Battlegrouds” cechuje się szybką akcją oraz skrzy się bogactwem efektów specjalnych. Przywoływane monstra oraz rzucane czary zobrazowane za pomocą engine’u UT 2003 wywierają duże wrażenie i oferują doświadczenia dalece odbiegające od tradycyjnego spokoju towarzyszącego karcianym zmaganiom. Niemniej jednak same zasady gry pozostają te same. Przywoływane monstra, wsparte zaklęciami i urokami zwiększającymi ich siłę, ruszają do ataku na armię przeciwnika i pokonują ją, by ostateczny cios zadać wrogiemu czarodziejowi. Ten z graczy, który jako pierwszy zdoła zmniejszyć ilość punktów przeciwnika od 20 do 0, wygrywa.

Gra posiada dwa tryby – Versus oraz Quest. Pierwszy z nich to klasyczna potyczka (skirmish) pozwalająca rozegrać partię z drugim graczem lub z komputerem. Quest zaś stanowi formę gry fabularnej, w której gracz zdobywa stopniowo doświadczenie wykonując kolejne misje (jest ich ponad 70) zgrupowane w sześciu rozdziałach. Wraz ze wzrostem jego umiejętności, nowe zaklęcia i nowe monstra stają się dla niego dostępne, a bieg fabuły pozwala mu zdobywać nowe artefakty. Rozwój postaci w połączeniu z możliwością określenia jej wyglądu (ubiór, twarz etc.) pozwala graczom na dużą integrację z ich wirtualną reprezentacją.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 156 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Magic: The Gathering Battlegrounds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Magic: The Gathering Battlegrounds

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Hasbro zapowiada dwie gry bazujące na Magic: The Gathering
Hasbro zapowiada dwie gry bazujące na Magic: The Gathering

wiadomość19 lutego 2008

Wizard of the Coast, znany na całym świecie amerykański producent kolekcjonerskich gier karcianych i systemów role-playing nie próżnuje i non stop wydaje kolejne edycje swoich produktów. Tymczasem jak poinformowała wczoraj spółka Hasbro, będąca właścicielem WotC, wkrótce powinniśmy spodziewać się dwóch gier opartych na najpopularniejszym produkcie Wizardów – Magic: The Gathering.

Magic: The Gathering – Battlegrounds, darmowy test przed zakupem

wiadomość22 grudnia 2003

Serwis IGN udostępnił na łamach swojej strony pełną wersję gry Magic: The Gathering – Battlegrounds (link poniżej). Po ściągnięciu produktu i jego instalacji na twardym dysku, każdy użytkownik może swobodnie grać przez godzinę i w trakcie testu stwierdzić, czy ma ochotę na jego kupno. Otrzymanie instrukcji niezbędnych do odblokowania programu kosztuje 39.99$, tyle samo, co oryginalna gra w amerykańskim sklepie.

Magic: the Gathering Battlegrounds ozłocone

wiadomość6 listopada 2003

Wszystkim fanom gier karcianych, popularnie zwanych karciankami, a jednocześnie zapalonym graczom komputerowym na pewno nie jest obcy tytuł Magic: The Gathering. I zapewne tę grupę fanów najbardziej zainteresuje i ucieszy informacja, którą podała firma Atari. Otóż kolejna pozycja tej popularnej serii, o podtytule Battlegrounds, uzyskała złoty status i powędrowała do tłoczni. 18 listopada ukażą się jednocześnie wersje na Xbox oraz PC rzeczonego tytułu.

Magic: The Gathering Battlegrounds już niedługo w sklepach
Magic: The Gathering Battlegrounds już niedługo w sklepach

wiadomość28 października 2003

Jeżeli chodzi o produkcje komputerowe i wirtualne adaptacje najpopularniejszej na świecie gry karcianej „Magic the Gathering”, to na myśl od razu nasuwa mi się cykl Etherlords. Ów stan może się jednak bardzo szybko zmienić, gdyż duet wydawniczy Secret Level - Atari kończy już prace nad pełną wersją Magic: The Gathering Battlegrounds, mającej wyznaczyć nową jakość gier stworzonych na bazie oryginalnych zasad tej uznanej karcianki.

PC
XBOX