Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2XBOXGCN
Okładka Goblin Commander: Unleash the Horde (PS2)

Goblin Commander: Unleash the Horde

Mag Fraziel zaginął w tajemniczych okolicznościach. Niedługo później 5 klanów goblinów zamieszkujących planetę Ogriss rozpoczęło bratobójczą wojnę. Czym prędzej łap za pad i zaprowadź względny porządek. Przy czym nie zapomnij rozwiązać zagadkę zniknięcia czarnoksiężnika.

Strategiczne | RTS

Okładka Goblin Commander: Unleash the Horde (PS2)

data premiery gry:

11lis2003

PS2 XBOX

18gru2003

GCN

Na jednej z odległych planet mieszkało 5 ras, jeśli nie bratersko, to przynajmniej neutralnie usposobionych względem siebie. Zaawansowani technologicznie Hellfire'rzy, zagadkowi, owładnięci manią magii Stormbringerzy, równie tajemniczy Nighthorde'owie, waleczni wojownicy Stonekrusherzy oraz przebiegli Plaguespittersi – oni wszyscy pracowali wspólnie pod przywództwem maga Fraziela. Jednak pewnego dnia czarnoksiężnik przepadł. Długo nie trzeba było czekać – gdzie kota brak, tam myszy harcują. Klany podzieliły się i każdy z nich zapragnął udowodnić wszem i wobec, że oto jego ród jest najznamienitszy, a pozostałe należy czym prędzej podporządkować sobie. Nastała krwawa wojna.

Zadaniem gracza jest zaprowadzenie ładu i porządku na planecie Ogriss. A to nie jest proste, gdyż klany tę rządzą się swoimi, często dziwacznymi prawami. Należy również rozwiązać zagadkę dziwnego zniknięcia maga-nadzorcy.

„Goblin Commander: Unleash the Horde” to gra z gatunku strategii czasu rzeczywistego (RTS). Gracz na samym początku wybiera klan, który chciałby reprezentować i tym samym rozpoczyna batalię. Każdy z klanów dzieli się na 5 jednostek ofensywnych, natomiast każda poszczególna postać posiada szereg właściwości, które określają jej charakterystykę bojową.

Grafika prezentuje się poprawnie, plansze przepełnione są różnorakimi, charakterystycznymi elementami architektonicznymi (starożytne budowle, bramy, wieżyczki, itp.). Działaniom wojennym towarzyszy muzyka, zaś gobliny porozumiewają się w swoim specyficznym (i mało zrozumiałym) narzeczu.

Nie zapomniano także o trybie multiplayer dla dwóch graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Goblin Commander: Unleash the Horde

Klasyfikacja PEGI Goblin Commander: Unleash the Horde

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Goblin Commander: Unleash the Horde

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

PS2
XBOX
GCN