Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDSWii
Okładka SimCity Creator (NDS)
OkładkaSimCity Creator (NDS)

SimCity Creator

Sim City Creator jest kolejną częścią niezwykle popularnej serii strategii ekonomicznych, w której gracz otrzymuje możliwość wcielenia się w budowniczego i zarazem burmistrza wykreowanej przez siebie metropolii.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | budowa miasta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SimCity Creator Premiera

28wrz2008

Wii NDS

SimCity Creator jest kolejną częścią niezwykle popularnej serii strategii ekonomicznych, w której gracz otrzymuje możliwość wcielenia się w budowniczego i zarazem burmistrza wykreowanej przez siebie metropolii. Zabawa polega na zapewnieniu miastu odpowiedniego rozwoju, tak więc ważnym elementem jest zaprojektowanie odpowiedniej infrastruktury: tras przewozu towarów, osiedli mieszkaniowych, zakładów pracy, posterunku policji i straży pożarnej etc.

Gra umożliwia rozbudowę miasta w jednym z trzynastu różnych stylów, wśród których znajdują się między innymi amerykański, azjatycki i europejski. W miarę rozwoju ekonomicznego w każdym z miast pojawi się możliwość wybudowania ponad trzydziestu charakterystycznych budowli wzorowanych na istniejących lub fantastycznych projektach.

Po raz pierwszy w serii, autorom udało się zaimplementować w grze możliwość budowania dróg i trakcji kolejowych o całkowicie dowolnym przebiegu. Do tej pory byliśmy ograniczeni ich możliwością budowy jedynie w sposób prostopadły lub równoległy do siebie. Dzięki temu wirtualne miasto sprawia wrażenie znacznie bardziej realistycznego niż do tej pory.

Sim City Creator to także zupełnie nowy interfejs użytkownika oraz sposób sterowania, umożliwiający np. bezpośrednie wywoływanie różnych katastrof, w tym trzęsień ziemi czy tornad.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI SimCity Creator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
NDS