Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWiiNDS
Okładka SimCity Creator (Wii)

SimCity Creator

Sim City Creator jest kolejną częścią niezwykle popularnej serii strategii ekonomicznych, w której gracz otrzymuje możliwość wcielenia się w budowniczego i zarazem burmistrza wykreowanej przez siebie metropolii.

Strategiczne | ekonomiczne | sandbox | widok izometryczny | budowa miasta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka SimCity Creator (Wii)

data premiery gry:

28wrz2008

Wii NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

SimCity Creator jest kolejną częścią niezwykle popularnej serii strategii ekonomicznych, w której gracz otrzymuje możliwość wcielenia się w budowniczego i zarazem burmistrza wykreowanej przez siebie metropolii. Zabawa polega na zapewnieniu miastu odpowiedniego rozwoju, tak więc ważnym elementem jest zaprojektowanie odpowiedniej infrastruktury: tras przewozu towarów, osiedli mieszkaniowych, zakładów pracy, posterunku policji i straży pożarnej etc.

Gra umożliwia rozbudowę miasta w jednym z trzynastu różnych stylów, wśród których znajdują się między innymi amerykański, azjatycki i europejski. W miarę rozwoju ekonomicznego w każdym z miast pojawi się możliwość wybudowania ponad trzydziestu charakterystycznych budowli wzorowanych na istniejących lub fantastycznych projektach.

Po raz pierwszy w serii, autorom udało się zaimplementować w grze możliwość budowania dróg i trakcji kolejowych o całkowicie dowolnym przebiegu. Do tej pory byliśmy ograniczeni ich możliwością budowy jedynie w sposób prostopadły lub równoległy do siebie. Dzięki temu wirtualne miasto sprawia wrażenie znacznie bardziej realistycznego niż do tej pory.

Sim City Creator to także zupełnie nowy interfejs użytkownika oraz sposób sterowania, umożliwiający np. bezpośrednie wywoływanie różnych katastrof, w tym trzęsień ziemi czy tornad.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SimCity Creator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Premiery gier w Polsce (28 września - 5 października)
Premiery gier w Polsce (28 września - 5 października)

wiadomość6 października 2008

Siedem nowych gier, z czego aż pięć w wydaniu na konsolę Nintendo Dual Screen – to bilans minionego tygodnia na polskim rynku gier wideo. Jedynym, aczkolwiek najgłośniejszym tytułem, który w ciągu ostatnich siedmiu dni trafił do posiadaczy pecetów, była najnowsza odsłona serii FIFA, którą w piątkowej recenzji oceniliśmy na 65%.

Co pokaże Electronic Arts na tegorocznych Games Convention

wiadomość9 sierpnia 2008

Games Convention, największe i najważniejsze targi elektronicznej rozrywki w Europie, zbliżają się wielkimi krokami. Gorączka z nimi związana zaczyna się powoli udzielać wystawcom, którzy ujawniają listy gier przygotowanych do pokazaniu w Lipsku.

Electronic Arts zapowiada SimCity Creator
Electronic Arts zapowiada SimCity Creator

wiadomość30 maja 2008

Electronic Arts przedstawił pierwsze informacje związane z SimCity Creator, kolejną grą, w której otrzymamy możliwość zarządzania wybudowanym przez siebie miastem. Tym razem jednak, w wersji na konsole Nintendo – Wii i DS-a.

Wii
NDS