Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWii
Okładka Battalion Wars 2 (Wii)

BWii Wii

Battalion Wars 2

Kontynuacja humorystycznej strategii RTS, której pierwsza odsłona ukazała się w 2005 roku na konsoli Nintendo GameCube. Fabuła gry kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwowzorze i ukazuje dalsze losy konfliktu pomiędzy kilkoma fikcyjnymi nacjami.

Strategiczne | science fiction | RTS | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Battalion Wars 2 (Wii)

producent: Kuju Entertainment

wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

24września2007

Batalion Wars 2 jest kontynuacją wydanej na GameCube gry, która przypadła do gustu licznym graczom i recenzentom. Podstawowe założenia nie zmieniły się w stosunku do oryginału – w dalszym ciągu rozgrywka jest połączeniem strzelaniny z elementami strategii. Tym razem jednak w wirtualnym konflikcie uczestniczyć mogą posiadacze konsoli Wii.

Sama wojna została potraktowana z przymrużeniem oka, więc nie mamy co liczyć na ociekającą patosem opowieść. Zamiast tego bierzemy udział w walkach, potraktowanych ze swobodą i poczuciem humoru, charakterystycznym dla wielu gier Nintendo (vide Advance Wars).

Fabuła nie jest zbytnio skomplikowana: Komandor Pierce i Pułkownik Windsor z wysp Angelo, oszukani pogłoskami o tym, że Solar Empire jest w trakcie projektowania potężnej super-broni, postanawiają zaatakować pierwsi. Świat ponownie pogrąża się w wojennym chaosie.

Rozgrywka składa się z dwóch elementów: wydawania rozkazów swoim oddziałom oraz wcielania się w poszczególnych żołnierzy i bezpośredniego uczestnictwa w bitwie. Walka toczyć się może na lądzie, w powietrzu i w wodzie. W zależności od sytuacji możemy walczyć jako piloci samolotów, kapitanowie statków czy też kierowcy czołgów. Bitwy toczone są w pięciu odmiennych środowiskach.

W konflikcie uczestniczy sześć różnorodnych ras. Każda z nich dysponuje sobie właściwymi pojazdami. Ponadto możemy zajmować budynki, stanowiące zaplecze dla naszej armii (kwatery główne, baraki, fabryki, lotniska, doki etc.).

Tryb dla pojedynczego gracza liczy sobie ponad 20 misji. Do tego dochodzi 15 misji przeznaczonych dla wielu graczy. Jeżeli już jesteśmy przy trybie multiplayer, to warto dodać, że autorzy zawarli w grze trzy tryby rozgrywki online. Mamy więc typową, pełną akcji walkę, pojedynek wymagający od nas nieco taktycznego myślenia oraz misje wykonywane w kooperacji ze znajomymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.0 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Znamy dokładą datę amerykańskiej premiery gry Battalion Wars 2

wiadomość29 maja 2007

Dokładnie tydzień temu poinformowaliśmy Was, że gra Battalion Wars 2 w wersji dla Wii pojawi się na amerykańskich pólkach sklepowych jeszcze we wrześniu tego roku. Jednak nasz stan wiedzy na ten temat uległ rozszerzeniu i już dzisiaj możemy podać Wam dokładną datę wydania tej strzelaniny z elementami strategii.

Znamy datę premiery gry Metroid Prime 3 oraz innych tytułów na Nintendo Wii
Znamy datę premiery gry Metroid Prime 3 oraz innych tytułów na Nintendo Wii

wiadomość22 maja 2007

Amerykański oddział koncernu Nintendo ujawnił listę gier dedykowanych konsoli Wii, które w najbliższych miesiącach zadebiutują w Stanach Zjednoczonych. Wśród czternastu wymienionych tytułów, znalazły się dwa najważniejsze: Mario Strikers Charged Football oraz Metroid Prime 3: Corruption.

Pierwsze informacja odnośnie gry Battalion Wars 2 na Wii
Pierwsze informacja odnośnie gry Battalion Wars 2 na Wii

wiadomość23 sierpnia 2006

Zakończona jakiś czas temu pierwsza z wielkich konferencji tegorocznego Games Convention, przyniosła kilka bardzo interesujących zapowiedzi gier. Mamy tu głównie na myśli dwie pozycje: Super Mario Strikers: Charged, opisana w poprzedniej wiadomości, oraz Battalion Wars 2, którą postaramy się Wam zaprezentować w tym momencie.