Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Lost in Blue: Shipwrecked! (Wii)
OkładkaLost in Blue: Shipwrecked! (Wii)

Lost in Blue: Shipwrecked! Wii

Połączenie prostego RPG-a oraz przygodówki. Wcielamy się w postać rozbitka, który znalazł się na bezludnej wyspie. Zajmujemy się rozwiązywaniem codziennych problemów - zapewnieniem sobie schronienia czy wyszukiwaniem pożywienia.

RPG | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost in Blue: Shipwrecked! Premiera Wii

22września2008

producent: Konami wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Lost in Blue: Shipwrecked!

The Sims 3

Forever Blue

The Sims 2: Castaway

Shipwrecked! jest kolejną odsłoną serii Lost in Blue, doskonale znanej posiadaczom konsoli Nintendo DS. Tym razem zadbano wyłącznie o posiadaczy Wii, lecz ogólne założenia rozgrywki pozostawiono w niezmienionej postaci. W dalszym ciągu ma się więc do czynienia z połączeniem prostego RPG-a oraz przygodówki.

Gracz wciela się w postać rozbitka, który w wyniku katastrofy statku odzyskuje przytomność na bezludnej wyspie. Główny bohater musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, starając się przede wszystkim przeżyć w niekorzystnym środowisku. W tym celu należy zapewnić sobie schronienie, zlokalizować źródła wody oraz zająć się zdobywaniem pożywienia.

Sterowana postać nie działa w pojedynkę. Można liczyć na wsparcie ze strony sympatycznego zwierzaka, któremu wydaje się proste komendy. Ponadto w dalszej fazie rozgrywki natrafia się na innych rozbitków. Rozgrywka może rozwijać się na wiele różnych sposobów. Gracz może za wszelką cenę dążyć do wydostania się z wyspy, bądź też wykonywać czynności sprzyjające założeniu w tym miejscu nowego domu. Z myślą o początkujących fanach serii przygotowano rozbudowany tutorial, dzięki któremu gracz ma okazję zapoznania się z podstawami obsługi gry. Sterowanie dopasowano do wykorzystania Wii-pilota oraz Nunchuka.

Producent zadbał naturalnie o wiele ciekawych miejsc, których eksploracją można się w wolnych chwilach zajmować. Są to między innymi ruiny pradawnych cywilizacji, jak również znajdujący się w centralnej części wyspy aktywny wulkan. Sporą atrakcją są wbudowane zręcznościowe mini-gry, powiązane z wykonywaniem codziennych czynności. Dotyczą one między innymi łowienia ryb czy wzniecania ognia. Co ciekawe, niektóre z tych zabaw przygotowano z myślą o dwóch graczach, którzy wspólnymi siłami mogą dążyć do szybszego rozwiązania postawionych problemów.

Oprawa wizualna Lost in Blue: Shipwrecked! z oczywistych względów prezentuje zdecydowanie wyższy poziom wykonania od gier, które ukazywały się na konsolę DS. Zmagania obserwowane są w pełnym trójwymiarze, a główną postać ogląda się zazwyczaj z perspektywy trzeciej osoby. Na ekranie wyświetlane są informacje o ilości zebranych surowców. Nie zabrakło także pomagającej w orientacji mapy najbliższej okolicy.

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Lost in Blue: Shipwrecked!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.