Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePSPWiiPS2NDS
Okładka The Sims 2: Castaway (PSP)
OkładkaThe Sims 2: Castaway (PSP)

The Sims 2: Castaway

The Sims 2: Bezludna Wyspa

Kolejna gra z serii "The Sims". Tym razem znajdujemy się na bezludnej wyspie, wcielając się w postać tytułowego rozbitka. Musimy przeżyć w niekorzystnym środowisku, poznając jednocześnie sekrety wyspy.

Symulacje | ekonomiczne | symulator życia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Sims 2: Castaway Premiera

22paź2007

PS2 NDS Wii

31paź2007

PSP

The Sims 2: Castaway jest kolejnym tytułem z cieszącej się ogromną popularnością i wydawanej przez koncern Electronic Arts serii produktów. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z klasyczną strategią, nawiązującą do gry wydanej na komputery osobiste. Castaway zawiera bowiem szereg uproszczeń, koncentrując też uwagę gracza na nieco innych typach problemów. Co ciekawe, nie jest to pierwsza gra z serii The Sims, opowiadająca o przygodach tytułowych rozbitków. Na PC przygotowano już bowiem grę The Sims: Castaway Stories. Pod względem sposobu prezentacji świata gry opisywany tytuł bardziej przypomina jednak nastawiony na japońskiego odbiorcę MySims. Castaway powstał z myślą o posiadaczach czterech różnych konsol – PS2, PSP, Wii oraz DS. Różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami dotyczą w głównej mierze jakości oprawy audiowizualnej.

Jeszcze przed rozpoczęciem zabawy musimy oczywiście utworzyć co najmniej jednego Sima. W wyniku rozbicia się statku, na którym podróżował znajdzie się on na wspomnianej już bezludnej wyspie. Podstawowym problemem, z którym gracz musi sobie nieustannie radzić jest przeżycie w bardzo niekorzystnym środowisku. Przykładowo, musimy ustalić sposoby pozyskiwania pożywienia. Możemy zajmować się zbieraniem owoców, uprawianiem ziemi, czy wreszcie polować na zamieszkujące wyspę dzikie zwierzęta. Wiele z tych akcji wymaga jednak przygotowania odpowiednich narzędzi. Gracz może na przykład tworzyć symboliczne włócznie. W pierwszej kolejności należy jednak pozyskać obiekty niezbędne do ich skonstruowania.

Równolegle należy też zadbać o odzież oraz schronienie. W tym drugim przypadku należy oczywiście zebrać odpowiednią ilość materiałów niezbędnych do postawienia odpowiedniej chatki. Wiele użytecznych przedmiotów można odnaleźć nie tylko na wyspie, ale i przy brzegu. Są to oczywiście rzeczy, które znajdowały się na zatopionym statku. Kolejną ważną potrzebą jest towarzystwo innych Simów. Co ciekawe, jeśli gracz wybrał pojedynczego Sima, musi stworzyć obiekty, z którymi (jednostronnie oczywiście) sterowana postać będzie mogła porozmawiać. Wyspa zamieszkiwana jest też przez szympansy, z którymi można spróbować się zaprzyjaźnić.

Po dokonaniu wszystkich niezbędnych czynności można wreszcie przystąpić do bardziej szczegółowej eksploracji przygotowanej przez producentów gry wyspy. W taki właśnie sposób pozyskujemy nowe przedmioty, a nawet odkrywamy mapę prowadzącą do ukrytego skarbu. Celem ostatecznym jest oczywiście zbudowanie tratwy. Oprawa wizualna gry utrzymana jest w dość nietypowej dla serii The Sims estetyce mangowej, co szczególnie widać na przykładzie znajdujących się na ekranie postaci.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 852 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Sims 2: Castaway

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Sims 2: Bezludna Wyspa Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
PSP
Wii
NDS